05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsungdan GSMde Rekor Satış
17 Aralık 2011 Cumartesi 12:28

Samsung'dan GSM'de Rekor Satış

Samsung Electronics yaptığı açıklamada bu sene yıllık cep telefonu satışlarının Samsung tarihinde ilk kez 300 milyon adede ulaştığını duyurdu.

Samsung’un Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin konuya ilişkin açıklamasında, “Bu rekor düzeydeki satış rakamlarından dolayı inanılmaz gururluyuz. Bu rakamlarla bu sene başında açıkladığımız yıllık hedefi de aşmış oluyoruz. Bu da Samsung cep telefonlarının dünyanın dört bir yanında tüketicilerden gördüğü muazzam ilginin bir sonucudur. Cep telefonu sektöründeki rakipsiz performansımızı sürdürüyoruz. Samsung, global ölçekte Android, Windows Phone ve Samsung’un kendi Bada platformu da dahil bir dizi kapsamlı platform üzerinde, tüketicilere birbirinden farklı ve yenilikçi cep telefonu seçeneği sunan tek üretici. Bu başarımızı 2012 senesinde de artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Samsung’un 2011 satış sonuçları Samsung’un tüm cep telefonu portföyü için başarılı geçen bir seneyi işaret ediyor. Şirketin amiral gemisi GALAXY S serisinin iki modeli GALAXY S ve GALAXY SII’nin bu başarıda rolü büyük. Her iki model de tüketiciler arasında popülerliğini bu yıl da korudu  ve GALAXY markası dünyanın en tanınan cep telefonu markalarından biri oldu. 2011 senesinde pazara sunulan GALAXY S II ise satış rekorları kırdı ve Samsung’un tarihinde 10 milyon satışa en kısa sürede ulaşan ilk model oldu.

 

Bu süreçte Samsung’un Bada platformundaki akıllı cep telefonlarının satışı da dünya çapında hızlandı ve yeni Bada 2.0’ın pazara sunulması ile de ivme kazandı.Bu sene Samsung, Bada’yla çalışan Wave akıllı cep telefonları portföyüne yeni modeller eklendiğini duyurdu. Bu modeller arasında Avrupa’da satışa sunulan ve satışa sunulduğu tüm pazarlarda yüksek satış rakamlarına ulaşan serinin amiral gemisi Wave 3 de var.

Samsung geçtiğimiz günlerde cep telefonları arasında yeni bir segment yaratan Galaxy Note’u piyasaya sundu. GALAXY Note, akıllı telefon ve tablet özelliklerini bir araya getirerek eşsiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. GALAXY Note ayrıca, yalnızca 9.65 milimetre inceliği ve 178 gramlık hafif tasarımı ile üst seviyede taşınabilirlik sunuyor. GALAXY Note, 5.29 inç dokunmatik ekran kullanımına ek olarak sunduğu S Pen özelliği ile, yazma ve çizme haricinde, herhangi bir ekran görüntüsü üzerinde her türlü notu yazıp, paylaşmaya olanak tanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları