25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung’dan Android Geliştiricilerine Türkçe Kaynak
28 Aralık 2011 Çarşamba 16:03

Samsung’dan Android Geliştiricilerine Türkçe Kaynak

Samsung Electronics Türkiye, şimdi de içerik geliştiricilerine yönelik ikinci kitabı Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme'yi sunuyor.

Android dünyasının lider ismi Samsung Electronics, içerik geliştiricilerine destek olmayı sürdürüyor. Samsung Electronics Türkiye, Reto Meier tarafından hazırlanan Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme kitabını, Android geliştiricilerine sunmak üzere Türkçeleştirdi.

Android platformunun gelişimine yalnızca lider Android cihazlarıyla değil, içerik yönüyle de destek sağlayan Samsung Electronics Türkiye, Pusula Yayıncılık işbirliğiyle yayınladığı giriş seviye kitabıyla Android programlama konusundaki ilk Türkçe kaynağını sunmuştu. Yine Pusula Yayıncılık desteğiyle yayınlanan ikinci programlama kitabında ise; profesyonel Android geliştiricilerine hitap ediyor.

Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Samsung Electronics Türkiye olarak lokal bazda Android’in gelişimine destek veriyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bildiğiniz gibi, Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğimizle akademik düzeyde dünyanın ilk Android sınıfını kurduk. Android platformunun sahip olduğu içerik esnekliği doğrultusunda geliştirilmeye ne kadar açık olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle, Pusula Yayıncılık ile ikinci kitabımız olan Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme kitabını sunuyoruz. Desteğimiz ile içerik geliştiricilerinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları