29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsunga CES 2012den 30 Ödül
25 Kasım 2011 Cuma 14:55

Samsung'a CES 2012'den 30 Ödül

Samsung’un “İnovasyon” ve “Ekolojik Tasarımlı Ürünler” kategorilerinde aldığı ödüller, şirketin yenilikçi teknolojiler geliştirmeye ve sürdürülebilirliği teşvik etmeye verdiği önemi yansıtan nitelikte

Samsung Electronics, Tüketici Elektroniği Birliği (CEA) tarafından düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) Yenilikçilik Ödülleri 2012’de, 30 ödül kazandı. Her yıl ABD’de düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES Ödüllerinde Samsung, son üç yıl içinde tam 90 ödülle onurlandırılmış oldu. Samsung, 2011’de 37 ödül, 2010’da da 23 ödülün sahibi olmuştu.

 

CES Yenilikçilik Ödülleri’nin jürisini oluşturan seçkin endüstri tasarımcıları, mühendisler ve medya mensupları, tüketici elektroniği ürünlerini, 36 farklı kategoride tasarım ve mühendislik açısından inceledi ve en iyileri ödüllendirdi.

 

Samsung Electronics’in TV, ev-sinema sistemleri, cep telefonu, tablet, notebook PC, monitör, elektrikli ev aletleri, SSD, LCD ekran ve bilgisayar bileşenleri kategorilerinde çeşitli ürünleri ödüle layık görüldü. Ödül kazanan ürünlerin çoğu ilk kez, 9 Ocak 2012’de, Samsung’un CES’in açılışı öncesi gerçekleştireceği basın toplantısında tanıtılacak. Basın toplantısını takiben, Samsung’un ödül kazanan tüm ürünleri, 10-13 Ocak 2012 tarihleri arasında Las Vegas Fuar Merkezi’nde düzenlenecek CES Fuarı’nda Samsung’un standında sergilenecek.

 

Ödül alan ürünlerin bazıları şöyle:

 

·         Samsung’un RF4289 LCD ekranlı Buzdolabı mutfakla ilgili uygulamaları, WiFi bağlantı özellikli 8 inçlik LCD dokunmatik ekranından sunuyor. Kullanıcılar tariflere ulaşabiliyor, hava durumunu öğrenebiliyor, çocuklarına not bırakabiliyor, aile üyelerinin doğumgünlerini takip edebiliyor, güncel haberleri öğrenebiliyor, en sevdikleri şarkıları dinleyebiliyorlar.

 

·         Samsung 7 Serisi Slate PC Samsung’un özel SuperBright Plus 11.6” boyutundaki yeni dokunmatik HD ekranı, güçlü Intel® Core™ i5 işlemcisi, Windows® 7 Professional işletim sistemi ve 128GB SSD belleği ile en zor görevlerde bile mükemmel performans sergileyerek kullanıcılara her yerde maksimum verimlilik vaad ediyor.

 

·         Samsung 7 Serisi Chronos Dizüstü Bilgisayar ince, zarif tasarım ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.  Türkiye’de de satışta olan seri, mobil kullanıcılara yüksek düzeyde taşınabilirlik ve son teknolojik özellikleri bir arada sunuyor. Alüminyumdan üretilmiş olan kasası, Samsung’un özel tasarımlı SuperBright HD+ ekranı, Intel® Core™ i7 işlemcisi, Samsung’un özel FastStart teknolojisi,  750GB bellek kapasiteli sabit sürücüsü ve 8GB’lık ExpressCache™ sistemi ile bu dizüstü bilgisayar tüm beklentilerin üstüne çıkıyor.

 

·         Samsung Galaxy S® II Epic™ 4G Touch sektörün öncü donanım ve yazılımlarını en yeni Android akıllı cep telefonu platformu ile bir araya getiriyor. Galaxy S II, Samsung’un kendi geliştirdiği Super AMOLED Plus ekran teknolojisi, güçlü çift çekirdekli uygulama işlemcisi ve bir dizi eğlence, mesajlaşma ve sosyal ağlara bağlanma özelliği ile öne çıkıyor.

·         Android™ 3.1 Honeycomb işletim sistemi ile çalışan Samsung Galaxy Tab™ 8.9 (Wi-Fi) ve

Android™ 3.2 Honeycomb ile çalışan Samsung Galaxy Tab™ 10.1 (Wi-Fi) ; her iki tablet de farklı uygulamalar arasında daha hızlı ve akıcı geçişler, sayfalar arası daha sezgisel dolaşım  ve USB aksesuarlarını, harici  klavye, gamepad, ve  joystick’leri  destekleyen özellikler sunuyor.

 

·         4G LTE’li Samsung Galaxy Tab™ 10.1  Android™ 3.1 Honeycomb ile çalışıyor ve yalnızca 8.6 mm kalınlığı ile bugün dünyada satılan en ince mobil tablet olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, 4G Mobil Genişbant ve kapsama alanlarında 5-12 Mbps dosya indirme hızı  ve 2-5 Mbps dosya yükleme hızı sunuyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları