24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung Smart TVden 2011 Raporu
22 Aralık 2011 Perşembe 17:33

Samsung Smart TV'den 2011 Raporu

Samsung’un Şubat 2010’da dünyanın TV’lere yönelik ilk uygulama mağazası olarak hizmete sunduğu Samsung TV Apps Store’un aktif kullanıcı sayısı, bugüne kadar önemli artış gösterdi.

Aynı zamanda indirilebilen uygulama sayısında da büyük oranda artış görüldü. Ekim ayının ortasında Samsung, kayıtlı 1.000 uygulamaya ulaşıldığını, uygulamaların indirilme sayısının 10 milyonu bulduğunu ve bu gelişmelerin şirket için bir dönüm noktası olduğunu duyurdu.  Mayıs 2011’de uygulamalarla ilgili veriler ve analizler için bir iç kaynak olarak geliştirilen Smart TV Analyzer’a göre Samsung, bu başarının ardından Smart TV ekosisteminde büyümesini sürdürecek. Elde edilen son veriler, kullanıcı tıklama sayısında ve en popüler uygulamalara olan talepte tutarlı bir artış olduğunu gösteriyor.

Hızlı Büyüme 

• 2011 yılının Mayıs ayından Aralık ayına kadar, Türkiye’deki 50 binden fazla Smart TV kullanıcısı televizyonlarını internet’e bağladı.

• Ortalama olarak bakıldığında, kullanıcı tıklama sayısında aylık bazda yüzde 672 oranında bir artış oldu, bu da kullanıcıların televizyon uygulamalarını çok hızlı benimsediğini gösteriyor.

Popüler Uygulamalar

• En çok indirilen 10 uygulamanın yarısını dijital video servisleri (VOD) oluşturdu. Bu da kullanıcıların kaliteli video içeriklerini tercih ettiğini gösteriyor. Samsung Fun Club uygulaması 2011 senesi içinde her zaman üst sıralarda yerini alan uygulamalardan biri oldu.

• En popüler uygulama kategorileri video, müzik, sosyal ağ hizmetleri ve bilgi hizmetleri oldu.

• Samsung’un kendi geliştirdiği Social TV ve Explore 3D gibi uygulamalara olan talepte de önemli oranda artış oldu. Bu artış özellikle Facebook, Twitter ve Google Talk uygulamalarını entegre eden Social TV’de daha çok gözlemlendi. Social TV, kullanıcıların kolayca tweet atabilmelerine, tek bir uygulamadan duyuruları güncellemelerine ya da okumalarına ve tüm bunları yaparken de TV seyretmeye devam etmelerine olanak sağladığı için, ayrı ayrı sosyal ağ hizmetlerine oranla daha çok tercih edildi.

• Kasım 2011’de aşağıdaki uygulamalara olan talepte özellikle büyük artış görüldü:

-Samsung Samsung Fun Club: Mayıs ayından bu yana 6 kattan fazla artış.

-Explore 3D, YouTube, Twitter, Facebook: Mayıs ayından bu yana 4-5 kat artış.

 

En iyi 5 uygulama

İŞ TV

Dünyanın ilk TV bankacılık uygulaması olan İşTV uygulaması ile kredi kartı başvurusu yapmak, İMKB ve yurt dışı borsa verileri, en yakın İş Bankası, Bankamatik ve Şube bilgilerine ulaşmak mümkün. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan İşTV üzerinden ayrıca İş Sanat etkinlikleri hakkında detaylı bilgi de alınabiliyor.

Samsung fun club

SAMSUNG FUN CLUB onlarca film içeriğine ulaşabilirsiniz. Aylık sadece 6.99TLi ile tüm film arşivinizi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Shiftdelete.net

En güncel teknoloji haberleri, ürün incelemeleri, oyun incelemelerini günlük olarak takip edebileceğiniz, teknolojiyle ilgili en son haberleri takip edip, videoları izleyebileceğiniz Türkiye’nin en önemli teknoloji uygulamasıdır.

NTVMSNBC

Ntvmsnbc uygulaması ile en güncel haberlere ulaşabailir, borsa ve piyasalar ile ilgili en güncel bilgilere ulaşabilir, günlük hava durumunu kontrol edebilir, hatta en güncel spor haberlerine ulaşabilirsiniz.

Neşeli kartlar

Çocuklarınız için çok eğlenceli ve bir o kadar da zeka geliştirici bu oyunda kapalı durumda olan kartları açarak aynı olan kartları eşleştirmeye çalışıyorsunuz.

Samsung Fun Club

•       Samsung Fun Club farklı platformlarda(Smart TV, Android, Windows 7’li bilgisayarlarda ve çok yakında bada’da) hizmet veren bir VOD(Video on-demand) servisidir. Tek bir üyelik ile tüm bu cihazlardan aynı hesap servise ulaşma imkanı sağlar.

•        Servisin ana fikri aylık ücret karşılığı (6,99 TL) kullanıcıların arşivdeki onlarca filme ve diziye ulaşmasını sağlamaktır.

•     Uygulama streaming mantığı ile çalıştığından, içeriği görüntülemek için internet bağlantısı gerektirir. Çalışma mantığı YouTube gibidir ve izlediğiniz filmi cihazınıza kaydetmeniz mümkün değildir.

•  Uygulamanın kendisi tüm platformlarda ücretsizdir ancak ücretlendirme uygulama içerisinden kredi kartı ile yapılmaktadır.

•       Uygulamadaki film ve dizilerin birçoğunda alt yazı seçeneği mevcuttur. Altyazılı olmayan filmler Türkçe dublajlıdır.

•       İzlemek istediğiniz filmi seçtiğinizde film detaylarını ve abone ol butonunu görebilirsiniz.

•       Uygulama ile ilgili sorularınızı yardım bölümünde bulunan “mesaj gönder” sekmesi aracılığı ile iletebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları