15 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung NX200 Türkiye’ye Geliyor
15 Aralık 2011 Perşembe 18:22

Samsung NX200 Türkiye’ye Geliyor

Profesyonel performans ve üstün tasarımın kusursuz birleşimi Samsung NX200 Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Dijital medya ve dijital uyum teknolojileri alanında dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung Electronics’in IFA’da tanıttığı; profesyonel standart fotoğraf çekme deneyimi sunan kompakt dijital fotoğraf makinesi NX200 Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Sınıfının en iyisi 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör, Full HD video kaydı, ve geniş menzilli ISO (100-12800) özelliğini kompakt, lüks metalik tasarım içinde barındıran NX200 ile kullanıcılar, bundan böyle belirli bir tarzı yansıtan görüntü ile kaliteli görüntü arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak. i-Function 2.0 değiştirilebilir lens uyumluluğu, yüksek hızda çekme özelliği ve Gelişmiş Otomatik Odaklanma teknolojisi ile NX200, kullanıcıların yaratıcılıklarını tamamen ortaya koyabilmelerine olanak sağlıyor.

NX200, modern çizgilere sahip metal tasarımı, hafifliği, kompakt boyutu ve DSLR görüntü kalitesi ile profesyonel performansın ve üstün tasarımın mükemmel bir kombinasyonu. Bu şık ve zarif makinede Samsung’un kendi geliştirdiği 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör gibi kullanıcıların profesyonel performans elde edebilecekleri kompakt sistem dijital fotoğraf makineleri arasında en yüksek çözünürlük olarak öne çıkıyor. Pazarın öncüsü bu sensör, her bir ayrıntıyı net şekilde gösteren yüksek kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlıyor ve yüksek performansı tüm kullanıcıların parmaklarının ucuna taşıyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, NX200’le ilgili yaptığı açıklamada, “NX serisi ile fotoğraf çekerken karmaşık kullanımdan uzak ve ağır cihazlar taşımak zorunda kalmadan kullanıcıların fotoğraflarından diledikleri sonuçları alabilecekleri kompakt sistem fotoğraf makineleri alanında öncülük ettik. NX200, sahip olduğu sınıfının en iyisi 20.3 Megapiksel APS-C CMOS sensörü, geniş ISO aralığı, HD video çekimi ve yüksek hızda çekim özelliği gibi profesyonel-standart özellikleri ile hevesli amatör kullanıcılara birinci sınıf görüntü kalitesi sunma yolunda atılan bir sonraki adımı oluşturmaktadır. Modern çizgilere sahip, kompakt boyutlu bir gövde içinde böylesine gelişmiş teknolojiler barındıran NX200, kompakt bir fotoğraf makinesinde profesyonel bir kalite elde edilebilen en iyi fotoğraf makinesi.” dedi.

NX200’de yer alan üst sınıf standart görüntüleme özellikleri arasında daha hızlı otomatik odaklanma için 100ms Gelişmiş AF (otomatik fokus) hızı ve yüksek işlemci hızı sayesinde, 7fps özelliği ile NX200, sınıfının en üst sırasında yer alıyor ve kullanıcıların bir fotoğraf çekiminden diğerine 400 mili saniye gibi kısa bir sürede geçmesine olanak tanıyor. NX200’de HD kalitesinde video kayıt, 3D panoramik çekim özelliği ile stereo ses özelliği de bulunuyor. Makinenin intelli-Zoom özelliği de tek bir odak mesafesi olan lensle dahi en ince ayrıntıyı bile kolayca yakalamayı mümkün kılıyor.

Samsung NX200’ü farklılaştıran en önemli özelliklerinden biri kullanıcılara kendi yaratıclıklarını bir dizi eğlenceli, kullanımı kolay seçeneklerle ifade etme özgürlüğü vermesi. Fotoğraf makinesinde on farklı Akıllı Filtre efekti yer alıyor. Bu efektlerin altı tanesine i-Function lensinden kolayca erişilebiliyor ve bu da kullanıcıya filtreyi değiştirmek için gözlerini resmini çekecekleri nesneden ayırmak zorunda kalmadan benzersiz, yaratıcı kareler çekme olanağı tanıyor. Yeni NX200’de yer alan sihirli çerçeve özelliğinde, kullancıların aile üyeleri ve arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşımını eğlenceli hale getirebilecekleri dergi kapağından tatil temasına kadar 13 tane eğlenceli çerçeve yer alıyor.

Teknik Özellikler

-          APS-C CMOS sensör

-          20.3 Megapiksel

-          18-55mm F3.5-6.3 Samsung Lens

-          Elektronik Vizör

-          I-Function Lens ile Hızlı ve Kolay Kontrol

-          3D Fotoğraf Çekebilme

-          Full HD 1080@30fps H.264 Video Kaydı

-          3” Clear AMOLED Ekran

-          Akıllı Otomatik Çekim , Sihirli Çerçeve

-          Gelişmiş Filtreleme

-          Yatay ve Dikey şekilde kayıt alan Panaromik Çekim

-          220g Hafif metalik dizayn(pil ve hafıza kartı hariç)

-          Çift Görüntü Sabitleme(Dual IS)

-          Toz birikmesini engelleyici ultrasonik titreşim modu

-          Mükemmel Portre Sistemi (Yüz Saptama, Güzellik Çekimi, Kırmızı Göz Düzeltme, Göz Kırpma&Gülümseme Tespiti)

-          Aynasız Kompakt boyut, 116.5 x 62.5 x 36.2mm

-          Li-ion şarj edilebilir pil

-          ISO 100~2800

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları