24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung LCD Paneli Pazarını Genişletiyor
24 Ocak 2012 Salı 17:12

Samsung LCD Paneli Pazarını Genişletiyor

Tüketici elektroniği alanında pazar lideri olan Samsung Electronics, 46 inçlik saydam LCD panel üretimi ile saydam ekran pazarını genişleteceğini duyurdu

Samsung Electronics Cihaz Çözümleri, LCD Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Younghwan Park şöyle dedi: “Gelecek nesil ekran teknolojisinin heyecan verici bir uygulaması olan saydam paneller önümüzdeki yıllarda izleme alışkanlıklarımızı değiştirme konusunda sınırsız bir potansiyel sunuyor. Saydam ekran pazarının güçlü bir destekçisi olarak; bu teknolojinin gelecekte LCD sektörüne büyük katkısı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Samsung’un 46 inçlik LCD paneli HD (1.366x768) çözünürlükte 4.500:1 kontrast oranına sahip 2012 CES Yenilik Ödülü sahibi Samsung’un saydam LCD paneli Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da ürün tanıtım ekranları, ticari buzdolaplarının kapakları ve metro istasyonlarının platform kapıları gibi çok çeşitli görsel reklam uygulamaları için üretiliyor. Bunların yanında, elektronik reklam panoları, bilgi panoları, tıbbi ekipmanlar, elektronik pankartlar ve mobil cihazlar dahil olmak üzere diğer uygulamalarda da kullanıma sunulacak.

Ticari olarak üretimine başlanan 22 inçlik saydam LCD paneli kompakt boyutları, düşük enerji tüketimi ve dikkat çekici ekran özellikleri sayesinde mobil cihazlar ve mücevher ve lüks ürünler sektöründeki müşteriler ile potansiyel müşteriler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Pazar araştırma şirketi Display Bank'a göre giderek büyüyen saydam ekran pazarının boyutunun ABD'de 2015 yılında 0,9 milyar dolara, 2025 yılında ise 87 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları