23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung Klimalarda İyi Uykular Modu
08 Haziran 2007 Cuma 15:11

Samsung Klimalarda İyi Uykular Modu

Samsung klimaları iyi uykular modu ilesağlıklı bir uyku vaad ediyor.

Yaz sıcaklarının fazlasıyla hissedildiği bu günlerde imdadımıza yetişen klimalar aynı zamanda sağlık açısından da riskler taşımaya devam ediyor. Klimalar, vücut ısısına göre ayarlanamadığı durumlarda; konsantrasyon bozukluğundan üst solunum yolları hastalıklarına kadar birçok risk oluşturuyor.

Samsung yaz aylarında hem serinlemek hem de sağlıklı bir yaşam için yeni modeli Forte ile bir ilki gerçekleştirdi. Samsung, bu teknoloji için uyku öncesinden uyanma anına kadar geçen süre içinde vücudun optimum ısısı üzerinde uzun süreli çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar sonucu "iyi uykular modu" Samsung Forte modelinde karşımıza çıkıyor. Bu özellik, 3 aşamalı ısı kontrol modeli ile vücut ısısını ayarlayarak uykuya dalış, uyku anı ve uyanma sırasında vücut ısınında oluşabilecek artış ve azalışları denegeleyerek sağlıklı ve derin bir uyku sağlıyor. Bu özellik derin uykuda geçen zamanı diğer klimaların aksine %82 oranında arttırıyor ve böylece vücudun daha sağlıklı dinlenmesini sağlıyor. Bu özellik aynı zamanda çocukların gelişim sürecinde de çok önemli bir işlev üsteniyor. "İyi uykular modu" daha rahat bir uykuya geçiş süreci ile birlikte daha derin uyumayı sağlıyor. Uyanma anında da cildin aşırı terlemesine engel olarak cildin nem dengesinin optimumda kalmasını sağlıyor. Bu özellik aynı zamanda diğer ürünlere göre % 30 oranında elektrik tasarrufu sağllıyor.

Forte modeli 24 saat sağladığı ferahlık hisssinin yansıra ön panelde yer alan mavi zarif çizgi ile şık bir görüntü de sergilemekle kalmıyor aynı zamanda temizlik hissi çağrıştırıyor. Üstelik ön panel rahatlıkla yukarı kaldırılabiliyor bu da klimanın temizliğinde oldukça büyük bir rahatlık sağlıyor.

Özel koku filtresi ile sigara dumanı ya da evcil hayvan kokusu gibi kokuları da rahatlıkla içine çeken modelde, gümüş iyonlarla kaplı filtre ve soğutucu daha sağlıklı ve temiz bir hava yaratmaya olanak sağlıyor.

Üstelik özellikle çok sıcak bölgelerde yaşayanlar için güçlü soğuk hava oluşumunu sağlayan UTR Plus özelliği ayrı bir seçenek olarak sunuluyor. Forte modelinde yine ayrı bir seçenek olarak sunulan smart inverter özelliği de % 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Üstelik bu özellik aynı zamanda sessiz çalışma gibi bir avantajı da beraberinde getiriyor.

Daha sağlıklı ve güzel bir güne uyanmak isteyenler için Forte modeli Temmuz ayından itibaren tüm Anadolu Elektronik mağazalarında olacak. Ürünün satış fiyatı : 759 - 1469 YTL arasında değişmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları