29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samsung 5 Serisi 550P Piyasalarda
16 Mayıs 2012 Çarşamba 12:35

Samsung 5 Serisi 550P Piyasalarda

Intel’in 3. Nesil Quad Core™ i7 işlemcisi, optimize edilmiş ses özellikleri ve grafikler ile her yerde multimedya deneyimini zenginleştiriyor.

Dijital medya ve dijital uyum teknolojileri alanında dünyanın lider teknoloji firmalarından biri olan Samsung Electronics Co., 3. Nesil Intel® Core™  i7 işlemcili yeni dizüstü bilgisayar modeli Samsung 5 Serisi 550P’yi pazara sunduğunu açıkladı. Yeni dizüstü model, Samsung’un   dizüstü bilgisayar kategorisinde performansa dayalı çözümlerini zenginleştirmek için tasarlandı.

Samsung 5 Serisi 550P modeli 15 ve 17 inç ekran seçenekleri ile sunuluyor. 5 Serisi 550P modeli kullanıcıların güçlü özelliklere sahip yüksek kaliteli multimedya içeriğine yönelik artan talebini karşılamak üzere tasarlandı. Intel’in en yeni 3. Nesil Core™ i7 işlemcisi ile birlikte NVIDIA® GeForce® özel grafik işlemci, Blu-Ray sürücü, geniş veri depolama kapasitesi ve 2.1 Subwoofer’lı JBL hoparlörleri  ile 5 Serisi 550P modeli hareket halindeyken bile olağanüstü multimedya deneyimi sunuyor.

Samsung Electronics’in BT Çözümleri İş Birimi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Song yeni modelle ilgili olarak, “Tüketcilerden aldığımız detaylı geri bildirimleri ve hızlı bir şekilde değişen içerik ortamını gözönüne alarak, kullanıcılara 5 Serisi 550P modeli ile en üstün çözümleri sunuyoruz. Yeni model, hiçbir dizüstü modelin sunmadığı bir düzeyde “izle, dinle ve hisset” deneyimi sunuyor.” dedi.

Multimedya İçerikler En Güçlü Özelliklerle Sunuluyor

Intel’in 3. Nesil Core™ i7 Quad Core  işlemcisi ile çalışan Samsung 5 Serisi NP550P5C-S02TR modeli 2. Nesil ana işlemcilere kıyasla %25 daha fazla performans sunuyor. Ayrıca yeni model %20 daha az enerji tüketerek iki kat daha hızlı oyun ve medya deneyimi sunuyor. Bu özellikleri NVIDIA® GeForce® GT 650M 2GB grafik kartı, Blu-ray sürücü ve 2TB’a kadar bellek kapasitesi tamamlıyor ve çok formatlı içeriklere kolay erişimin yanısıra multimedya içeriklerinin oluşturulmasını, oynatılmasını, düzenlenmesini ve depolanmasını kusursuz hale getiriyor.    

Sınıfının En İyisi Ses/Görüntü Kalitesi

Samsung 5 Serisi NP550P5C-S02TR modeli Samsung’un üstün LCD teknolojisi ile üstün bir gelecek nesil görüntüleme deneyimi sunuyor. Modelde HD+ kalitede 1600x900 çözünürlüklü yansımasız SuperBright 300nit ekran yer alıyor. Blu-ray sürücüsü içeren dizüstü bilgisayar, kolay taşınabilir bir tasarım içinde içerikleri HD kalitede oynatma özelliği sunuyor. İnanılmaz zengin, canlı ve net görüntü deneyimi entegre JBL hoparlörler ve Max Bass Boost subwoofer ile daha da zenginleşiyor.

Kullanım Kolaylığı için Daha Fazla Kullanırlık Özellikleri

Kullanıcıların hareket halindeyken de içerik yaratabilmelerini ve bu içerikleri kolayca oynatabilmelerini mümkün kılmak için 5 Serisi 550P’de ayrı sayı ve yön tuşları bulunan tam boyutlu bir klavye yer alıyor. Sol ve sağ tıklatma için ayrı yerleri olan gelişmiş dokunmatik düzlem (touchpad) klavyeyi daha kullanır kılıyor. Bu fonksiyonel avantajlar sayesinde dizüstü bilgisayara ek klavye, fare gibi cihazları bağlamaya gerek kalmıyor.

Samsung dizüstü bilgisayarlarının tümünde yer alan tasarım özelliklerini taşıyan 5 Serisi 550P modeli kompakt görünümüyle dikkat çekiyor. 15” modeli yalnızca 2.5 kg. ağırlığında ve 30.4mm inceliğinde. 17’’ modeli ise 3.05 kg. ağırlığında ve 32.2 mm. inceliğinde.

Samsung 5 Serisi 550 P Türkiye’de Haziran ayından  itibaren 1269 $ +KDV’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları