29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte Flash Oynatıcı Android’leri Tehdit Ediyor
22 Mayıs 2012 Salı 17:10

Sahte Flash Oynatıcı Android’leri Tehdit Ediyor

Trend Micro, Android cihazlara gerçekleşen saldırıların hızla arttığını belirterek siber suçluların tüm uygulama ve araçları kendilerine yem olarak kullandıklarına dikkat çekti.

Daha önce siber suçluların, Instagram ve Angry Birds gibi popüler uygulamaları kullanarak Android telefonlara zararlı yazılım sızdırmaya çalıştığına şahit olundu. Trend Micro uzmanları sosyal mühendislik teknikleriyle Adobe’nin isminin kullanılmaya başlandığını da tespit etti.

Bu kez yine bir Rus sitesinde Android işletim sistemi bulunan cihazlara uygun olduğu öne sürülen sahte Adobe Flash Oynatıcı indirilmesi isteniyor. Sahte uygulama indirilip yüklendiğinde, web sitesi başka bir URL’ye bağlanarak zararlı. APK dosyasını indiriyor. Trend Micro uzmanlarının tespit ettiği bu sahte uygulama, kullanıcıların özel hizmetlere para ödemesine sebep oluyor.

Android cihazlara düzenli saldırılarda bulunan bir çeteden şüphe ediliyor

Araştırmalar ilerledikçe, daha önce sahte uygulamalar saçan web sitesiyle, Adobe’nin adını kullanan sitenin aynı IP’de barındırıldığı görülüyor. Görünen o ki, özellikle Android cihazlara sızmak isteyen önemli bir çete, sosyal mühendislik teknikleriyle kullanıcıları kandırmaya çalışıyor.

Trend Micro Mobile Security, Android telefonları bu tür zararlı site ve zararlı APK dosyalarının indirilmesine karşı koruma sunuyor. Bu koruma zararlı web sitelerini engellemenin dışında, her uygulamayı tarayarak cihazın güvenliğinden emin olunmasını sağlıyor. Trend Micro uzmanları, Android cihazlarınıza Adobe Flash Player ya da diğer uygulamaları indirmek için doğrudan Google Play mağazasını kullanmanızı tavsiye ediyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları