18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAE Group Artık Navitasın
20 Aralık 2010 Pazartesi 15:03

SAE Group Artık Navitas'ın

Navitas Limited, SAE Institute (SAE) ve Qantm College'nin %100'ünü satın aldı.

Navitas, Avustralya, İngiltere, Kanada, Asya ve Afrika'da faaliyet gösteren, öğrencilere ön lisans ve lisans programları sunan, Avustralya menşeli, küresel bir eğitim sağlayıcısıdır.
SAE, Navitas Group"un bünyesinde Navitas'ın sistemleri, kaynakları ve uzmanlığından faydalanırken, markasının ve derslerinin devamlılığını sağlayarak, bağımsız bir bölüm olarak faaliyet gösterecek.
SAE Enstitüsü Başkanı Tom Misner, "Navitas tarafından gerçekleştirilen bu satın alma, SAE"nin devam eden büyüme sürecinde bir sonraki evreyi temsil ediyor. Ortaklığın hem yönetim hem de öğrenciler için yeni ve heyecan verici eğitim fırsatları yaratmasını bekliyoruz." dedi.
SAE"nin son derece başarılı iş modeli ve kültürünün sürekliliğini garantilemek için Küresel Operasyonlar Başkanı olarak atanan Tom Misner dahil olmak üzere, tüm üst düzey yönetim SAE"de kalmaya karar verdi. Her iki firma da SAE ve Navitas"ın kültürlerindeki paralelliğin son derece yumuşak bir geçiş sürecini garantileyeceğinden emin.
Navitas İcra Kurulu Başkanı Rod Jones: "SAE, son 30 yıl içinde, yaratıcılık ve yeni medya eğitimi sağlayıcısı olarak küresel çapta bir ün kazandı. SAE sektör lideri olarak bu alanlarda ve yetenek temelli eğitimler konusunda artan küresel talepten faydalanabilmek için, mükemmel bir şekilde konumlandı." dedi. Jones açıklamalarına şöyle devam etti: "Navitas ve SAE, öğrenciler için eğitimde kaliteli sonuçlar elde edebilmek ortak amacını paylaşıyor. Her iki kurum da kendi alanlarında güçlü organik büyümeye odaklanıyor. SAE mevcut ekip tarafından yönetilmeye devam edecek, kültürünü koruyarak öncü yaklaşımını sürdürecektir."
KPMG Corporate Finance finansal danışmanlar ve Rodd Peters International Lawyers yasal danışmanlar olarak satış sürecinde görev almışlardır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları