22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabancıda Kadın Çalışmaları Devam Ediyor
15 Mart 2012 Perşembe 11:35

Sabancı'da Kadın Çalışmaları Devam Ediyor

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu, eğitim buluşmalarına, edebiyatta alt metinlerin tartışılacağı Edebiyatta Queer ile devam ediyor.

Cumartesi günleri, Sabancı Üniversitesi Minerva Han’da düzenlenecek, herkesin katılımına açık bu eğitim modülleri 8 hafta sürecek. 24 Mart Cumartesi günü başlayacak eğitimin sonunda katılım sertifikası verilecek.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu’nun Edebiyatta Queer başlıklı eğitimleri 24 Mart 2012 Cumartesi günü, Minerva Palas’ta başlıyor.

Toplumsal cinsiyet açısından edebiyat okumalarına yönelik seminer dizimizin ikincisi, cinsiyet rolleri ve cinsellikle ilgili egemen değerlerin edebiyat yoluyla sorunsallaştırılma biçimlerini, edebiyatın   heteronormatif kalıpların dışında kalan çeşitli deneyimlere ifade yolları açma imkanlarını irdelemeyi amaçlıyor.

Eğitimde bastırılıp azınlıklaştırılmış cinsel kimlik ve yönelimleri dile getiren, farklı yakınlık, mahremiyet, haz olanakları tahayyül eden yapıtlar ve çeşitli edebiyat metinlerinin “queer” alt-metinleri bu bağlamda tartışılacak.

Programda; Shakespeare’den On İkinci Gece, Pierre Loti’den  Aziyade, Oscar Wilde’dan Ciddi Olmanın Önemi,  E. M. Forster’dan Maurice, Virginia Wolf’dan Orlando, Mehmet Murat Somer’den Peygamber Cinayetleri, Perihan Mağden’den İki Genç Kızın Hikayesi ve Jeanette Winterson’un Tutku isimli eserleri incelenecek.

Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri, Deniz Tarba Ceylan, Hülya Adak, Sibel Irzık ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Başak Demirhan tarafından verilecek eğitimin ücreti yetişkinler için 550 TL, öğrenciler ve Sabancı Üniversitesi mensupları için 350 TL olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları