17 Ocak 2019 Perşembe

Sabancı Üniversitesi Kampüs Olanakları

Bilgi Merkezi
Sabancı Üniversitesi’nin eğitim ve araştırma programlarını desteklemeyi; kullanıcılarının her tür bilgi ve belge gereksinimlerini karşılamayı; ulusal ve uluslararası ölçekte bilgi birikimine katkı sağlamayı amaçlayan Bilgi Merkezi, aynı zamanda hizmet ve olanaklarını tüm kurum, kuruluş ve bireylerin hizmetine sunarak bilim, sanayi ve kültür dünyasının araştırma ve incelemelerine destek sağlıyor.

Bilgi Merkezi, 300 bin cilt raf kapasitesine sahip ve 600 kişinin rahatlıkla çalışma ve araştırma yapabileceği şekilde planlanmıştır. Bilgi kaynaklarına sahip olma yerine bilgiye erişimi temel ilke olarak  benimseyen Merkez, sayıları milyonlarla belirtilen koleksiyonlar oluşturmak yerine, var olan bilgiye hızlı ve etkin erişimi gerçekleştiriyor. Bu bağlamda basılı temel koleksiyonların yanı sıra, Bilgi Merkezi’ndeki elektronik kaynakların sayısı her geçen yıl artıyor. 100 bine yaklaşan güncel basılı kitabın yanında 66 binden fazla elektronik kitaba da erişim sağlıyor. 96 veritabanına üye olan kurum, geçmiş yıllarını da içeren 41 binden fazla dergiye erişim sağlamakla birlikte 40 binden fazla multimedya koleksiyonuna da sahiptir.

Kullanıcı odaklı hizmet anlayışına sahip, Bilgi + Kullanıcı + Erişim üçlüsünü en etkin ve en hızlı şekilde buluşturmayı ve ülkemizde öncü olmayı hedefleyen Bilgi Merkezi, bu bağlamda çalışmalarını yürütüyor.

Her öğrencinin kullanımına dizüstü bilgisayar:  Bilgiyle kesintisiz iletişim
Öğrencilerin bilgiye kısa zamanda ulaşmalarını, dünyayı takip edebilmelerini hedefleyen Sabancı Üniversitesi’nde, bütün öğrencilere dizüstü bilgisayar ve bir Sabancı Üniversitesi e-mail adresi veriliyor. Bilgisayarlar, her iki yılda bir değiştirilirken, öğrenciler Sabancı Üniversitesi e-mail adreslerini mezun olduktan sonra da kullanabiliyorlar.

Yaşamın nabzını tutan bir kampüs
Sabancı Üniversitesi, şehrin karmaşasından kendisini izole etmiş kampüsünde, öğrencilerin günlük hayatlarıyla ilgili tüm ihtiyaçlarını gideriyor. Kampüste, Gösteri Merkezi’nden Spor Merkezi’ne, Sağlık Merkezi’nden Market’e, Sinema Salonu’ndan spor alanlarına kadar her türlü imkan bulunuyor. Öğrencilerin yüzde 70’inin yurtlarda kaldığı Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci oranına göre en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir.

2011 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ile Sabancı Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrenciler, 2011-2012 Akademik Yılı’nda, istedikleri takdirde, (nerede oturduklarına bakılmaksızın) Sabancı Üniversitesi yurtlarında kalabilir.

Şehirde farklı noktalara servisle ulaşım imkanı
Öğrenciler, Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla’daki kampüsüne ulaşımı sağlamak için şehrin belli noktalarına ring seferleri yapan servislerden yararlanabiliyorlar. Ring seferleri ile Anadolu Yakası’nda; Kadıköy, Üsküdar, Sabiha Gökçen Havalimanı, Viaport Alışveriş Merkezi, Anadolu Hisarı ve Mutlukent’e, Avrupa Yakası’nda ise; Taksim ve Bakırköy’e ulaşım sağlanıyor. Öğrenciler ayrıca, aracı firma doğrudan irtibata geçerek talep ettikleri noktalar için özel servislere, kendi gruplarını oluşturarak da yazılabiliyorlar.
 

ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları