29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabancı Üniversitesi, Adanalı Öğrencilerle Buluştu
27 Aralık 2011 Salı 14:17

Sabancı Üniversitesi, Adanalı Öğrencilerle Buluştu

Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz ve beraberindekiler, Adana'daki bir çok okulu ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi verdi.

Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Albert Levi, Akdeniz Koleji, Özel Adana Koleji, Seyhan ÇEAŞ, Adana Fen Lisesi, Adana Anadolu Lisesi ve Özel Çukurova Bilfen Koleji’ni ziyaret ederek, üniversite hakkında bilgi verdiler.

Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Albert Levi, 21-23 Aralık tarihleri arasında, Adana’da lise öğrencileri ile buluştular.

Akdeniz Koleji, Özel Adana Koleji, Seyhan ÇEAŞ, Adana Fen Lisesi, Adana Anadolu Lisesi ve Özel Çukurova Bilfen Koleji’ni ziyaret eden Sabancı Üniversitesi yetkilileri, 520 üzerinde lise öğrencisi ile bir araya geldiler. Lise öğrencilerine Sabancı Üniversitesi’nin eğitim sistemi, burs olanakları, kampüs hayatı hakkında bilgi veren Sabancı Üniversitesi yetkilileri, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladılar.

Sabancı Üniversitesi’nin eğitim sistemi

Lisans eğitimine Türkiye’deki ilk bölümsüz üniversite olan Sabancı Üniversitesi’nde başlayacak olan öğrenciler, okumak istedikleri program tercihini ikinci sınıfın sonunda yapabiliyorlar. Bu öğretim sistemi, öğrencilerin daha önce gördükleri eğitimden ve LYS hazırlık dönemindeki zorunlu test yaklaşımından farklı, gerçek üniversite tecrübesi, çeşitliliği ve derinliği olan bir akademik program niteliği taşıyor. Sabancı Üniversitesi’nin disiplinler arası yapısı, günümüz iş ve akademi dünyasının ihtiyaçlarına cevap veren bireyler yetiştiriyor.

Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin yaklaşık yüzde 40’ı burslu

Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin yaklaşık yüzde 40’ı öğrenimlerine burslu olarak devam ediyorlar. Sabancı Üniversitesi’nde uygulanan burslar, Tam Burs, Yarım Burs ve Çeyrek Burs olarak üç grupta toplanıyor. Ayrıca farklı diploma programına geçişlerde bursluluk durumu devam ediyor. Şehit çocuklarına, ÖSYM ile üniversiteye ilk girişlerinde, gerekli koşulları sağladığını belgelemesi ve üniversite tarafından onaylanması durumunda burs veriliyor.

Öğrenime Devam Ederken Verilen Burslar

Öğrenime devam ederken üstün başarı gösteren öğrencilere sağlanan diğer burslar ise Sakıp Sabancı Teşvik Bursu ve Dilek Sabancı Bursu. Bunların dışında, öğrenime devam ederken verilen diğer burs olanakları arasında Sabancı Üniversitesi Mezunları Derneği (SÜMED) Nakit Bursu, Aylık İhtiyaç Bursu bulunuyor.

Ayrıca, öğrenciler Üniversitenin birimlerince ilan edilen çalışma olanakları için başvurarak, uygun görüldükleri takdirde Çalışma Bursu’ndan yararlanabilirler.

İlk yıllarında bütün öğrencilere yurt olanağı

Öğrencilerin %70’inin yurtlarda kaldığı Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci oranına göre en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir. ÖSYM ile Sabancı Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrenciler, ilk yıllarında, istedikleri takdirde, Sabancı Üniversitesi yurtlarında kalabilir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları