25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabancı TÜBİTAK Desteklerinde Birinci Sırada
23 Temmuz 2012 Pazartesi 15:40

Sabancı TÜBİTAK Desteklerinde Birinci Sırada

TÜBİTAk tarafından yapılan açıklamada Mart 2012 dönemi proje sonuçlarına göre, Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi başına düşen proje oranında birinci sırada yer alıyor.

Mart 2012 dönemi proje sonuçları TÜBİTAK tarafından açıklandı. TÜBİTAK desteği alan projelerin oranlarına bakıldığında, Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi başına düşen proje oranında birinci sırada yer alıyor. Seçilen projeler hem mühendislik ve temel bilimler hem de sosyal bilimler alanında oldu.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden toplam 13 proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Sosyal Bilimler alanında da Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nden önerilen 5 projenin 4’ü desteklendi. Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Baç da 2008 yılında TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü kazanan ilk sosyal bilimci unvanına sahip.  

TÜBİTAK’ın Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı’na başvurulan 8 projeden 7 tanesinin desteklenmesi özellikle altı çizilmesi gereken bir başarı.

SEÇİLEN PROJELER
3501 - Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı (Kariyer Programı)

1) Yrd. Doç. Dr. Alp Bassa, MDBF, "Drinfeld Modüler Eğriler, Varyeteler ve Uygulamaları"
2) Yrd. Doç. Dr. Gözde İnce, MDBF, "Moleküler Ayrıştırma Uygulamaları için Akıllı Kompozit Membranların Geliştirilmesi"
3) Doktora Sonrası Araştırmacı Dr. Özlem Oral, MDBF, "Bir Lizozomal Depo Hastalıgı olan Gaucher Hastalıgında, Otofaji Mekanizması ve Aktivitesinin Moleküler ve Hücresel Düzeyde Incelenmesi"
4) Yrd. Doç. Dr. Remzi Kaygusuz, SSBF, "Hanehalkları ve Refah Devleti"
5) Yrd. Doç. Dr. Selçuk Özyurt, SSBF, "Ticari Iliskilerde Itibar ve Güven Olusturmanın Sagladıgı Avantajlar ve Dezavantajlar"
6) Doktora Sonrası Araştırmacı Dr. Meltem Sezen, SUNUM, "Nanogözenekli Malzemelerde 3D TEM Numunesi Yapılandırma Metodolojilerinin Gelistirilmesi ve Ileri FIB ve TEM Tomografisi Uygulamaları"
7) Doktora Sonrası Araştırmacı Dr. Süphan Bakkal, TG, "S-pyosinlerin Pseudomonas aeruginosa biyofilmleri üzerindeki antimikrobiyal etkisinin belirlenmesi ve bu etkinin antibiyotiklerin etkisiyle karsılastırılması"

Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı (1001 Programı)

1) Doç. Dr. Abdurrahman Aydemir, SSBF, "Türkiye'de Egitimde Cinsiyet Farklılıkları: Ilkögretim Süreci ve Liseye Devam"
2) Dr. Anjum Qureshi, SUNUM, "Kırmık-üstü-Lab kullanılarak,  nanomalzemelerin boyuta bağımlı toksisitesinin canlı mikrobiyal hücreler üzerinde araştırılması"
3) Doç. Dr. Ayhan Bozkurt, MDBF, "Ultrasonla Kateter Ablasyonu için Sistem Gelistirilmesi"
4) Yrd. Doç. Dr. Bahattin Koç, MDBF, "Damar doku mühendisliği için hibrid canlı hücre ve biyomalzeme yapıların modellenmesi ve yeni 3B biyo-yazıcı yöntemi ile üretilmesi"
5) Dr. Burcu Saner Okan, SUNUM, "Üçeksenli elektrodokuma yöntemi ile çok duvarlı nanofiberle güçlendirilmis kendini onarabilen akıllı kompozit malzeme üretimi"
6) Yrd. Doç. Dr. Cleva Ow Yang, MDBF, "Organik Fotovoltaiklerde Isık-Malzeme Etkilesimlerin Gelistirilmesi"
7) Doç. Dr. Devrim Gözüaçık,MDBF, "MikroRNAların hücresel stres baglantılı otofaji ve apoptoz yanıtları üzerine etkilerinin ve otofaji-apoptoz koordinasyonundaki rollerinin arastırılması"
8) Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, SSBF, "Uluslararası Sosyal Saha Çalışmaları Programı (International Social Survey Program – ISSP)  2012-Aile, İş ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri, 2013-Milliyetçilik, 2014 – Vatandaşlık"
9) Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yıldız, MDBF, "Fiber Takviyeli Polimerik Kompozit Malzemelerin Yorulma Davranıslarının ve Ömürlerinin Fiber Bragg Izgara (FBG) Sensörler ile Izlenmesi."
10) Doç. Dr. Selmiye Alkan Gürsel, MDBF, "Yapay Kas Uygulamaları için PANI Nanofiber ve Nanoparçaçık Esaslı Nanokompozitler"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları