02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabancı, Lagardeın Adaylığını Destekledi
27 Mayıs 2011 Cuma 11:03

Sabancı, Lagarde'ın Adaylığını Destekledi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fransa Maliye Bakanı Christine Lagarde'ın IMF Başkanlığına adaylığını destekledi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı Fransa Maliye Bakanı Christine Lagarde"ın IMF Başkanlığı"na aday olduğunu açıklamasını büyük bir memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Güler Sabancı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:
"Bu süreçte tabii ki IMF üyesi ülkelerin hükümetlerinin tercihleri farklı olabilir. Ancak ben, son yıllarda bir çok kez çeşitli fırsatlarla biraraya geldiğim ve karşılıklı önemli paylaşımlarda bulunduğum, Fransa Maliye Bakanı Sayın Lagarde"ın IMF Başkanlığı için aday olmasının, tüm dünya için, dünya kadınları için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Umarım bu fırsat iyi değerlendirilir. Sayın Lagarde gibi birikimli ve yetkin bir kadının IMF Başkanlığına adaylığını koyması kadınlar için gurur vericidir. Eğer bu gerçekleşirse uluslararası organizasyonlarda kadınların yönetim seviyesinde söz sahibi olmaları yolunda bir şans olacaktır. Ayrıca IMF başkanlık seçimi, belkide ilk kez, liyakat gözönüne alınarak yapılacak. Bu noktada Sayın Lagarde gibi başarısı kanıtlanmış birinin, bu görevi başarıyla yerine getireceğine inanıyorum. Bugün için Christine Lagarde profilinde bir kadının IMF Başkanlığı"na gelmesi, gelişmekte olan ve öteki ülkeler tartışmasının çok ötesindedir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları