29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabancı, 15 Genci Genç Davosa Götürüyor
15 Nisan 2011 Cuma 14:42

Sabancı, 15 Genci Genç Davos'a Götürüyor

Sabancı Holding, 15 genci Zürih'te yapılacak olan Genç Davos olarak da bilinen One Young World 2011 Zirvesi'ne götürecek.

Sabancı Holding, Türk gençlerini 1-4 Eylül 2011 tarihleri arasında Zürih"te düzenlenecek dünyanın en büyük gençlik buluşması; One Young World"e götürecek. Bu önemli zirveye Türkiye'den gitme hakkı kazanan 15 gencin katılımı, Sabancı Holding tarafından sağlanacak. Üç aşamalı olarak yürütülecek seçim süreci video başvuruları, makale yazımı ve mülakat aşamalarından oluşuyor.

Zirveye katılmak isteyen gençlerin, dünya sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini anlattıkları bir dakikalık İngilizce videolarını facebook.com/sabanciholding adresi üzerinden göndererek başvurularını yapmaları gerekiyor. Yapılacak değerlendirmeler sonucunda, tüm aşamaları başarıyla tamamlayan 15 genç, Zürih'te Türkiye'yi temsil edecek. Bu yıl One Young World'e 1.500"ü aşkın genç ile Kofi Annan, Sir Bob Geldof, Mohammed Yunus, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı gibi isimlerin de katılımı bekleniyor. One Young World 2011 zirvesine başvurular 6 Mayıs tarihinde sona erecek.

One Young World zirvesine katılacak gençlerin 1993 ve öncesinde doğmuş olmalarının yanı sıra, takım çalışmasına yatkın, liderlik potansiyeline sahip, küresel sorunlara ilgi duyan, gönüllü faaliyetlere katılmış olmaları bekleniyor.

Dünya gençliğinin, görüşlerini ve çözüm önerilerini ortaya koyarak, seslerini devlet, iş dünyası ve kamuoyuna duyurmalarını sağlamak amacıyla, ilki geçtiğimiz yıl Londra'da gerçekleştirilen zirveye Sir Bob Geldof, Kofi Annan, Mohammed Yunus gibi dünyaya yön veren isimler de katılmıştı. Geçtiğimiz yıl zirvede Küresel Danışma Süreci araştırmasıyla ortaya konan ve gençlerin bir an önce küresel bir platformda ele alınması gerektiğini düşündükleri konuları iki gün boyunca tartıştılmıştı. Tüm dünya ülkelerinin nüfusları oranında temsil edildiği ve 1000'i aşkın gencin katıldığı zirveye, Sabancı Holding geçtiğimiz yıl da Türkiye'den 15 gencin katılımını sağlamıştı. Zirve Genç Davos olarak da biliniyor. One Young World Zirvesi ve seçim süreci ile ilgili detaylı bilgi facebook.com/sabanciholding adresinden edinilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları