13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RXi4 RFID Yazıcı/Kodlayıcı
17 Mart 2011 Perşembe 11:13

RXi4 RFID Yazıcı/Kodlayıcı

Zebra'nın RXi4 RFID yazıcı/kodlayıcı cihazı gelişmiş etiketleme olanağı sunuyor.

Yeni RFID yazıcı kodlayıcı teknolojisi; medya rulo maliyetlerini azaltmak ve verimlilik artırmak konusunda yüksek performans gösteriyor, pazarda bu yönde oluşan talebi karşılıyor. Zebra Technologies Avrupa, artan RFID (Radyo Frekans Kimlik Tanıma) pazarının ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen, yüksek hacimli ve ürün bazlı etiketleme olanağı sunan ilk yüksek performanslı RFID yazıcı kodlayıcı cihazını tanıttı. Yeni R110Xi4 cihazı perakende, üretim sanayi, sağlık ve dağıtım kanalları gibi alanlarda ürün bazında etiketleme, varlık takibi, envanter yönetimi gibi konularda iş gelişimine ve arz zinciri yönetimi uygulamaları konularına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Zebra Teknolojileri Avrupa Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Ürün Müdürü Richard Hughes- Rowlands, ürün ile ilgili olarak, "Zebra RXi4 yüksek performansı ile, RFID pazarında, ürün bazında etiketleme için oluşan talebe karşılık veriyor. RXi4"ün yeni RFID yazıcı/kodlayıcı ürünü sektöre inovasyon ve fonksiyonellik getirerek, önümüzdeki dönemde artan talebi karşılama konusunda bugüne kadar gerçekleştirilemeyen teknolojik bir sıçrama sağlıyor. Ürün, yüksek hacimli ve özel etiketleme uygulamalarına ihtiyaç duyan şirketler için son derece akılcı bir yatırım niteliğinde" dedi.

VDC tarafından gerçekleştirilen son araştırmaya göre, 2011 yılında EMEA pazarında RFID yazıcı/kodlayıcılara olan talebin yaklaşık yüzde 20 oranında artmasının beklendiğini de kaydeden Hughes-Rowlans, bu artışın perakende, üretim, sağlık gibi pek çok sektörde, varlık takibi ve envanter seviyelerini daha iyi yönetebilmek için ürün bazlı etiketlemeye olan talebin giderek yayılmasından kaynaklandığını ifade etti.

VDC tarafından gerçekleştirilen son araştırmaya göre, 2011 yılında EMEA pazarında RFID yazıcı/kodlayıcılara olan talebin yaklaşık yüzde 20 oranında artmasının beklendiğini de kaydeden Hughes-Rowlans, bu artışın perakende, üretim, sağlık gibi pek çok sektörde, varlık takibi ve envanter seviyelerini daha iyi yönetebilmek için ürün bazlı etiketlemeye olan talebin giderek yayılmasından kaynaklandığını ifade etti.

RFID yazıcı/kodlayıcılar konusunda 10 yıldan uzun sürede oluşan sanayi uzmanlığı sayesinde Zebra"nın RXi4 ürünü, RFID adaptasyonu konusundaki en önemli engellerden biri olan media rulo maliyetleri konusuna da çözüm getiriyor. RXi4 pek çok işletmede az medya rulo değişimi sayesinde maliyetlerde yüzde10"a varan ölçülerde düşüş sağlıyor. Zebra"nın patent başvurusunda bulunduğu özgün Uyumlu Kodlama teknolojisiyle üretilen RXi4, bandrol içinde gömülü olan RFID kimliği kendi fark ederek, yazıcı/kodlayıcıları manuel kalibrasyona gerek olmadan otomatik olarak konfigure ediyor, böylece etiket geçerliliğini garanti ederek para ve zamandan tasarruf sağlıyor.

RXi4"ün diğer özellikleri
Az Mesafeli Kodlama - 6-inch/16 mm gibi dar mesafedeki çok yakın küçük etiketleri yazma/kodlama özelliği medya maliyetlerinde tasarruf sağlıyor. Kodlamaların çok yakın olması, daha az malzeme kullanılarak, etiket başına daha düşük maliyet, daha az medya rulosu değişimi ve daha hızlı yazıcı/okuyucu işi üretilmesini sağlıyor.
Değişken kodlama yerleşimi - Yazıcı kodlanmış RFID konumlarını otomatik olarak algılayarak kodlamayı optimize eder ve şirketlerin diğer marka yazıcı/kodlayıcılarını minimal yazıcı konfigürasyonları ile kullanmalarını mümkün kılar.
Global sertifikalar - Giderek daha fazla globalleşen işlerde, çok uluslu arz zincirine sahip olan işletmeler, Zebra"nın global sertifikalama işlemi sayesinde aynı R110Xi4 yazıcı/kodlayıcıyı kolaylıkla tüm ülkelerde uygulayabilirler.

Zebra"nın geçtiğimiz yıl tanıtılan Xi4 printerlarını temel alan RXi4, dayanıklılık, çok gelişmiş baskı kalitesi, çok seri baskı hızı, uzun ömür ve karmaşık uygulamalarda güvenilirliği bir arada sunuyor.

RXi4, Zebra"nın var olan RZ400 yazıcı /kodlayıcısı ve P4T taşınabilir termal transfer yazıcısı gibi envanter yönetiminde kullanılan ürün bazlı etiketleme ürünleriyle de uyumludur. Hem RZ400 ve hem de P4T kullanıcı dostu kurulum özelliği ile çok çeşitli baskı ihtiyaçlarını karşılayabilen bir dizi özelliğe sahip bulunuyor. Gelişmiş ve ergonomik tasarımı sayesinde, üretim, ulaşım, lojistik, hareketli işgücü ve saha hizmetleri gibi çok çeşitli sektörlerde ve en zorlu iş ortamlarında uygulanabilme niteliğine sahiptir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları