20 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ROG Xonar Phoebus Ses Kartı Piyasada
26 Mayıs 2012 Cumartesi 17:22

ROG Xonar Phoebus Ses Kartı Piyasada

Republic of Gamers serisi Xonar Phoebus, 118dB sinyal gürültü oranı ve güçlü kulaklık ampfilikatörü ile oyuncular için şimdiye dek geliştirilmiş en üstün ses deneyimini sunuyor.

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları ve aynı zamanda oyun tutkunları için kaliteli bir ses kartı seti olan özel ROG Command teknolojili Xonar Phoebus, ortam gürültüsünü yüzde 50 azaltarak çok oyunculu online oyunlarda baskın ses kalitesi sağlıyor. 118Db’lik pürüzsüz sinyal gürültü oranı ve güçlü 600 ohm kulaklık amplifikatörü ile Xonar Phoebus, kusursuz pozisyonel ses deneyiminin yanı sıra son derece gerçekçi bir ses kalitesi sunuyor. Ayrıca, ergonomik bir masaüstü oyun ortamı için daha fazla sezgisel fonksiyon eklenen Xonar Phoebus, özel kontrol kutusu sayesinde kullanımı da çok daha kolay ve rahat bir seviyeye getiriyor.

Rahat, sorunsuz oyun içi iletişim için özel ROG Command teknolojisi
Çok oyunculu online oyun esnasında oyuncular sık sık insan seslerini bastıran gürültülerle karşı karşıya kalır. Bu durumda sesin berraklığı azalır, ekip üyelerinin dikkati dağılır ve galibiyet oranları düşebilir. Xonar takımı tarafından tasarlanan ROG Command, dünyada ilk defa gürültü önleme teknolojisinin oyuncu ses kartlarıyla birlikte sunulmasını sağlıyor. Akıllı ses algılama algoritmaları ve sıralı mikrofonlar (özel kumanda kutusu üzerinde 2 tane), yüksek sesli olan yerlerde gürültüyü yüzde 50 azaltarak laboratuar ortamı gibi sessiz hale getiren Xonar Phoebus, rahatça LAN partisi yapmanızı mümkün kılıyor. Bu teknoloji, ROG Xonar Phoebus kontrol kutusu içindeki mikrofonla veya harici mikrofonla kullandığında da aynı performansı sergiliyor. Artık ekip üyeleri arasında pürüzsüz ve isabetli iletişim ve koordinasyon kurabilen oyunseverlerin tek yapması gereken, oyundan aldıkları keyfi ve kazanma oranlarını artırmak.

Üstün ses için en iyi tasarım ve bileşenler
ROG Xonar Phoebus, elektromanyetik parazit oranını düşürmek için etkileyici EMI kalkanı ve özel ASUS Hyper Grounding (Hiper Topraklama) teknolojisini kullanıyor. Xonar profesyonellerinin deneyimlerine dayanan Hyper Grounding teknolojisi, ASUS’un anakartlardaki çok katmanlı PCB teknolojisini ses kartlarına getirerek etraftaki bileşenlerden gelen gürültüyü engellerken kartın üzerindeki güç kaynağı da daha gerçekçi ve net sesler elde edilmesini salıyor. ROG Xonar Phoebus üstündeki PCM1796 dijital analog dönüştürücü, 118Db’lik sinyal gürültü oranı ile net ve canlı bir ses sunuyor. Böylece yeni ses kartının sinyal gürültü oranı rakip oyuncu ses kartlarını dört kat, anakart üzerinde yer alan dahili ses çözümlerini ise etkileyici bir biçimde 32 kat geride bırakıyor. Ses çıkışı sırasında yaşanan yüzde 0.00039’luk çok küçük bir bozulma ile THD (Toplam Harmonik Bozulma) üstün performans sağlıyor.

Kulaklık kullanıcıları için güç
Birçok oyuncu, kulaklıkları hem başkalarını rahatsız etmekten çekindikleri hem en iyi ses kalitesinden ve mahremiyetten ödün vermek istemedikleri için tercih ediyor. ROG ve Xonar ekipleri, üst seviye TPA6120A2 kulaklık amplifikatörünü ROG Xonar Phoebus’ta birleştirerek 600 ohm empedanslık gerçekten çok etkileyici bir ses beslemesi sağlıyor.

Özel Kontrol Kutusu
Kırmızı ve siyahın eşsiz uyumu ile kaplanmış ROG markasıyla Xonar Phoebus kontrol kutusu, oyun severlere geliştirilmiş tepki süresi ve kolaylık sunuyor. Arka paneldeki giriş/çıkış portları üzerinden ses kartına bağlanan kontrol kutusu, kolay erişim için masa üstünde de kullanılabiliyor. Böylece oyunseverler oyundan çıkmadan, işletim sistemi menüsünü açmadan ya da etrafında kumanda aramadan kolaylıkla sesi ayarlayabiliyor ve kapatabiliyor. Kontrol kutusu, mikrofon ve kulaklık girişleriyle bağlantıyı da daha da kolay hale getiriyor.

En son ses teknolojileri
ROG Xonar Phoebus tek tıklamayla Dolby® Home Theater V4’ü devreye sokmanızı sağlayarak yeni ses teknolojileriyle ses keyfinizi mükemmel düzeyde yaşamanıza yardımcı oluyor. Kartın sahip olduğu son standartlar, geliştirilmiş çevresel ses, akıllı ses geliştirme ve daha yüksek ses kalitesiyle daha kullanıcı dostu bir yaklaşım sunuyor. Özel ASUS GX 3.0 oyun ses motorunu da bünyesinde barındıran bu sistem, EAX zengin ses kalitesini, daha net eş zamanlı sesleri ve her PC oyununda berrak bir ses deneyimini garanti ediyor.

Tüketiciler için geçiş avantajları
ROG Xonar Phoebus, oyunları bir yaşam biçimi haline getiren ve teknolojiye öncülük eden ROG’dan çıkan ilk ses kartı seti. Bu lansman aynı zamanda ROG’un beşinci yıl dönümüne denk geliyor ve ROG oyun felsefesiyle yenilikçi Xonar masaüstü ses uzmanlarının işbirliğini temsil ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları