25 Ekim 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Robert Biswas-Diener, İstanbulda
27 Ağustos 2008 Çarşamba 14:04

Robert Biswas-Diener, İstanbul'da

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, Pozitif Psikolojinin ve koçluğun önde gelen isimlerinden Robert Biswas-Diener'i ağırlıyor.

Türkiye"de psikoloji biliminin uygulandığı her alanda, bireylere ve kurumlara psikolojik anlamda destek vermeyi kendine amaç edinmiş DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, bir ustayı dinleyicilerle buluşturuyor. Dünyada, mutluluğu başarıya çevirmenin yollarını gösteren, Pozitif Psikolojinin ve koçluğun önde gelen isimlerinden Robert Biswas-Diener, 5 Eylül"de DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü sponsorluğunda, Ramada Hotel"de ülkemiz iş dünyası ile buluşacak. Biswas, mutluluk ile yaratıcılığın ve üretkenliğin arasındaki bağın gücünü kavratacak, bireyin pozitif kaynaklarına odaklanıldığında performansının nasıl geliştiğini fark ettirecek,Mutluluk Başarı Getirir mi: Pozitif Psikoloji ve Koçluk konulu bir Uygulamalı Atölye Çalışması yapacak.

Robert Biswas-Diener, pozitif psikoloji konusunda dünyanın önde gelen isimleri arasında gösteriliyor. Daha çocukken çıktığı Amazon gezisi sırasında değişik kültürlerden kişilerle tanışma fırsatı bulan ünlü Klinik Psikolog, değişik ülkelerdeki insanların mutluluğunun sırlarını yıllar boyu inceledi. Bu çalışmaları sonucunda bütün kültürlerde uygulanabilir bir model yarattı. Pozitif Psikolojinin Indiana Jones"u olarak adlandırılan uzman psikolog, dünyanın değişik yörelerinde yaptığı atölye çalışmalarıyla, yazdığı kitaplarla ve makalelerle adından sıklıkla söz ettiriyor. Robert Biswas-Diener, International Society for Quality of Life Studies tarafından 2003 yılında en iyi sosyal gösterge araştırması ödülüne layık görüldü. Amerika"nın Oregon eyaletinde Portland State Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Biswas, aynı zamanda bir İngiliz eğitim kurumu olan Center of Applied Positive Psychology"de de hizmet veriyor.

Hotel Ramada"da 5 Eylül tarihinde gerçekleşecek Mutluluk Başarı Getirir mi: Pozitif Psikoloji ve Koçluk başlıklı atölye çalışması kapsamı;
Uygulama: Güçlü Yanlarımız
Pozitif Psikoloji Master Class: Mutluluk
Pozitif Psikoloji ve Koçluk: Kavramsal Çerçeve
Uygulamalar
Pozitif Psikoloji Master Class: Güçlü Yanlarımız
Koçluk Uygulaması
Pozitif Psikoloji Koçluğu: Pozitif Tanı

Tüm gün sürecek olan etkinliğe katılacak kişiler: Mutluluk/yaratıcılık/üretkenlik arasındaki bağın gücünü kavrayacak. Pozitif kaynaklara odaklanıldığında performansın nasıl geliştiğini fark edecek. Bireysel gelişime katkıda bulunacak pratik stratejiler elde edecek, Daha mutlu olmanın ve zorluklarla daha kolay başa çıkmanın sonucu başarı yollarını keşfedecek. Bu çalışma boyunca kazanılan perspektifi çevresindekilere de öğretebilecek.

Pozitif Psikoloji, İş ve Özel Yaşamda Mutluluk ile Başarı İlişkisi hakkında kendini geliştirmek ve ilişkilerini bu kavramlar doğrultusunda yönetmek isteyenler ile koçluk çalışmalarına yön vermek isteyenlerin izlemesi önerilen atölye çalışmasına katılmak isteyenler daha fazla bilgiye www.dbe.com.tr web sitesi ya da 0 (212) 233 01 10 / 212 no"lu telefondan ulaşabilirler.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları