24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RIMin Barcelonada Yenilik Showu
17 Şubat 2011 Perşembe 17:00

RIM'in Barcelona'da Yenilik Show'u

Research In Motion (RIM) Dünya Mobil Kongresi'nde 2011'in ikinci çeyreğinde LTE ve HSPA yüksek hız kablosuz geniş iletişim ağı destekli iki farklı BlackBerry® 4G PlayBook™ tableti piyasaya sürmeye planladıklarını duyurdu.

RIM bugün ayrıca BlackBerry® akıllı telefon kullanıcılarının seyahatlerini planlayıp, rezervasyonlarını yapabilecekleri, bütünleşik bir deneyim yaşayabilecekleri yeni BlackBerry® Travel™ uygulamasını, bugünden itibaren 27 ülkede daha hizmete açtığı BlackBerry App World"ü ve RIM 2. BlackBerry Ortaklık Fonu"na mobil bilgi işleme alanında kullanılmak üzere 150 milyon USD ile önderlik ettiğini duyurdu.

RIM, LTE VE HSPA ağları için iki farklı BlackBerry 4G PlayBook modelini duyurdu

RIM 14-17 Şubat 2011 tarihleri arasında Barselona"da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi"nde 2011"in ikinci çeyreğinde LTE ve HSPA yüksek hız kablosuz geniş iletişim ağı destekli iki farklı BlackBerry® 4G PlayBook™ tableti piyasaya sürmeye planladıklarını duyurdu.

RIM Başkanı ve Co-CEO"su Mike Lazaridis konuyla ilgili olarak "BlackBerry Playbook üstün performansı, zengin web deneyimi, web standartları ve açık geliştirme araçlarına sağladığı desteğiyle şimdiden çok iyi bilinen bir tablet. Geliştiriciler ve operatörler için gelişmiş iş fırsatları ve kullanıcılar için eşsiz mobil deneyim sunması amacıyla BlackBerry PlayBook"un birçok avantajının üzerine 4G ağ desteği ile geliştiriyoruz" dedi.

RIM"in piyasaya sürmeyi planladığı dört farklı BlackBerry PlayBook tablet bulunuyor: Wi-Fi destekli BlackBerry PlayBook , Wi-Fi ve WiMax destekli BlackBerry 4G PlayBook ,Wi-Fi ve LTE destekli BlackBerry 4G PlayBook ,Wi-Fi ve HSPA destekli BlackBerry 4G PlayBook

RIM"den yeni BlackBerry Travel App uygulaması

Research In Motion (RIM) bugün BlackBerry akıllı telefon kullanıcılarının seyahatlerini planlayıp, rezervasyonlarını yapabilecekleri ve seyahat sırasında yol ajandalarını düzenlerken bütünleşik bir deneyim yaşayabilecekleri yeni BlackBerry® Travel™ uygulamasını duyurdu.

Travel App ile BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları artık seyahat aktivitelerini mobil olarak hızlı ve kolayca planlayıp rezervasyonlarını yapabilecek ve paylaşabilecek.

RIM Yazılım ve Servislerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Tobin, yeni uygulamayla ilgili olarak "BlackBerry Travel App, seyahat edenler için alışık oldukları BlackBerry takvimlerinde yol çizelgelerini, profillerini ve son uçuş durumlarını eşsiz bir bütünlük içerisinde göstermesi amacıyla tasarlandı. Ayrıca BlackBerry Travel App, seyahat endüstrisi liderlerinin RIM ile çalışıp gelişmiş hizmet ve müşterileri için daha iyi seyahat deneyimi sağlamalarını ve bir diğer taraftan seyahat sağlayıcıları için de yeni gelir fırsatı sağlayabilecekleri çok büyük bir fırsatı temsil ediyor" dedi. BlackBerry Travel App"in yolcuların seyahat planlamaları sırasında sunduğu hizmetler arasında otel rezervasyonu, döviz dönüştürücü, hava tahmin raporu ve yerel araştırmalar da bulunuyor.

BlackBerry push teknoloji gücü sayesinde yol çizelgeleri kullanıcıların otomatik olarak takvimine yerleşiyor. BlackBerry Travel App, uçuş durumunu izleyerek değişiklik halinde kullanıcılarını uyarıp yol çizelgeleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca potansiyel eksiklikleri veya yol çizelge planlamalarında konaklama, zaman çakışmaları gibi durumlarda kullanıcılara öneride de bulunuyor.

BlackBerry App World"e şimdi 100"den fazla ülkeden ulaşılabiliyor

Research In Motion (RIM) BlackBerry App World™"un 27 ülkede daha hizmete sunulduğunu açıkladı. Bu açıklamayla birlikte BlackBerry App World"un hizmet verdiği toplam ülke sayısı 101"e ulaşmış oldu. Kullanıcılar bu sayede BlackBerry® akıllı telefonları için hizmete sunulan çok sayıda uygulamayı keşfedebiliyor, yükleyebiliyor ve keyfini çıkartabiliyor.

BlackBerry App World kullanıcıları şu anda günde 2 milyondan fazla yükleme işlemi yapıyor ve BlackBerry App World bugün kullanıcılarına ortalama 20 binden fazla uygulama hizmeti sunuyor. RIM, BlackBerry platformunun çeşitli avantajlarından yararlanabilme ve en iyi mobil deneyimini kullanıcılarına sunabilmek için geliştiricileri daha fazla uygulama geliştirmeleri için desteklemeye devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Research In Motion, BlackBerry Platformu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alan Brenner, "BlackBerry akıllı telefonları uygulamalarına gelen yoğun talep üzerine, BlackBerry App World"u bugün 27 ülkede daha hizmete sunmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

BlackBerry App World trackball, trackpad veya dokunmatik ekranlı BlackBerry OS 4,5 veya daha yüksek cihaz yazılımı olan tüm BlackBerry akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Kullanıcılar BlackBerry App World"u akıllı telefonlarına www.blackberry.com/appworld"u veya mobile.blackberry.com"u ziyaret ederek doğrudan yükleyebiliyor. BlackBerry App World"e Wi-Fi® veya mobil telefon ağı üzerinden rahatlıkla erişim sağlanabiliyor ve kullanıcılara BlackBerry akıllı telefonların modeline göre konu ile ilgili uygulama kataloğu otomatik olarak sunuluyor. Kullanıcılar aynı zamanda BlackBerry App World"u bir kere yükledikten sonra geniş seçenekli uygulamalara anında erişebiliyor.

BlackBerry App World"e ulaşan 27 yeni ülke: Azerbaycan, Botsvana, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransız Guyana, Yunanistan, Guadelup, Macaristan, İzlanda, Kenya, Reunion, Letonya, Makedonya, Malta, Martinik, Nijerya, Norveç, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İsveç, Tanzanya.

Research In Motion 2. BlackBerry Ortaklık Fonu"na önderlik ediyor
Research In Motion (RIM) ve BlackBerry® Ortaklar Fonu (Partners Fund) bugün RIM"in 2. BlackBerry Ortaklık Fonu"na mobil bilgi işleme alanında kullanılmak üzere 150 milyon USD ile önderlik ettiğini duyurdu. 2. BlackBerry Ortaklar Fonu lansmanının Haziran 2011"de yapılması ve birincisine kıyasla uluslararası alanda daha geniş bilgi verilmesi bekleniyor.
Research In Motion Co-CEO"su Jim Balsillie konuyla ilgili olarak "mobil ekosistem alanındaki ilk fonun olumlu etkisinden memnuniyet duyuyoruz ve 2. BlackBerry Ortaklar Fonu"nun uluslararası pazarda daha geniş alanda mobil yeniliklere ek kaynak ve destek sunmasını dört gözle bekliyoruz" dedi.
BlackBerry Ortaklık Fonu"nun ilki 2008 yılında Research In Motion, Thomas Reuters, Royal Bank Of Canada ve üst düzey yatırımcıların işbirliğiyle gerçekleşti. Fon bugüne kadar mobil alanda Kanada, Amerika, İsrail ve İrlanda"da toplam 13 yatırım yaptı. Mobil ekosistemin geleceğini şekillendiren dünya çapındaki girişimcilerle yapılan ortaklıkla fon; sermaye, kaynak ve domain uzmanlığı sağladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları