24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RGN Çağrı Merkezi, EN15838:2009 Sertifikası Aldı
17 Ocak 2012 Salı 15:14

RGN Çağrı Merkezi, EN15838:2009 Sertifikası Aldı

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838:2009 Sertifikası ile RGN Çağrı Merkezi’nin hizmet kalitesi belgelendi

2009 yılından bu yana faaliyet gösteren RGN Çağrı Merkezi’nin hizmet kalitesi, Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından verilen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası ile tescillendi. RGN Çağrı Merkezi, Türkiye’de bu belgeyi almaya hak kazanan çağrı merkezleri arasında yerini aldı. RGN Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen bu belge için, pek çok operasyonel ve yönetsel süreci kapsayan denetimleri başarıyla tamamladı. EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası, 10 Ocak’ta düzenlenen törenle ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Pekkan tarafından, RGN Genel Müdürü Gonca Ergün’e verildi.

EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası ile Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiklerinin belgelenmiş olduğunu vurgulayan RGN Genel Müdürü Gonca Ergün konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “RGN Çağrı Merkezi olarak kurulduğumuz 2009 yılından bu yana sektörü yakalama çabamız artık sektöre öncülük etme şeklini almış bulunuyor. Sadece tahsilat üzerine çalışan ve outsource hizmet veren bir çağrı merkezi olarak sektör adına çok önemli olduğuna inandığımız EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı almak kesinlikle kalitemizi belgelendirmek anlamına geliyor.”

Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen “EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası” ile Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiklerini belgelemiş olduklarını söyleyen Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı alma isteğimiz, RGN Çağrı Merkezi’nin her anlamda gelişmeye açık alanlarını tespit edip iyileşmeyi sağlamak adına teşvik etmiş oldu. Belgelendirme süreci, altyapımızı, süreçlerimizi, çalışan ve müşteri memnuniyetimizi, iletişim kanallarımızı tekrar gözden geçirmemize fırsat verdi. Belgeyi almak için herhangi bir engelimizin bulunmayışı da oldukça gurur verici bir durum.”

ÇMD’nin, üyesi olan tüm çağrı merkezlerinin her şart ve şekil altında kaliteden ödün vermeksizin menfaatlerini gözetmeyi kendisine ilke edinmiş durumda bulunduğunu belirten RGN Genel Müdürü Gonca Ergün; “ÇMD’nin konusunda uzman kişileri bir araya getirmesi ve güvenilirliğinin yanında çağrı merkezi sektörünün büyük bir bölümünü temsil eden kuruluş olması ve bu standardı ülke genelinde yaygınlaştırma anlamındaki ciddi çalışmaları kalitesi dünyaca bilinen iş ortağı ile yürütmesi başlıca ayrıcalıkları olarak sayılabilir.” dedi.

ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Pekkan, denetimlerden başarıyla geçen RGN Çağrı Merkezi’ni kutladı ve sertifika töreninde yaptığı konuşmasında, belgelendirme sürecinde ÇMD’nin tercih edilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Türkiye’yi temsilen ÇMD’nin de üye olduğu ECCCO’nun (European Confederation Of Contact Centre Organisations) bu belgeyi tüm Avrupa’da yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüttüğünü, benzer bir sürecin de Türkiye’de ÇMD tarafından gerçekleştirildiğini ekledi. Çağrı merkezi sektörünün sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve gelişebilmesi için bu belgelendirme çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayan Bahadır Pekkan, devlet nezdinde yapılan görüşmelerde ve çalışmalarda da konunun gündemde olduğunu ifade ederek, 2012 yılında bir çok çağrı merkezinin daha dernek tarafından belgelendirileceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları