29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Renault SUSE Linuxu Tercih Etti
28 Şubat 2008 Perşembe 14:39

Renault SUSE Linux'u Tercih Etti

Renault, Windows ve Linux'un birlikte çalışabilirliğini sağlamak ve rekabet avantajı elde etmek için SUSE Linux Enterprise kullanmaya karar verdi.

Novell"in, SUSE Linux"un kullanımını yaygınlaştırma çalışmaları olumlu sonuçlar veriyor. Ünlü Fransız otomotiv firması Renault da, SUSE Linux kullanan şirketler arasına katılıyor. Novell, Microsoft ve Renault arasında varılan anlaşmaya göre Microsoft, Renault için Novell"den 1.000 adetten fazla 3 yıllık SUSE Linux Enterprise Server Priority destek üyeliği sağlayarak Microsoft Windows ile SUSE Linux Enterprise Server"in bir arada uyumlu bir şekilde çalışmasına imkan tanıyor. Renault ayrıca, iş süreçlerini daha uyumlu ve verimli yönetmek için mevcut Linux kurulumlarını, SUSE Linux ortamına taşıyor.

Renault, Novell'in SUSE Linux ürününü kullanarak sanallaştırmanın avantajından da faydalanacak. Ayrıca birlikte çalışabilirliği artırmak amacıyla Novell tarafından gerekli ürün desteğini alacak. Renault bu iş birliği ile SUSE Linux Enterprise sunucularla Microsoft sunucuları birleştirerek, yönetim altyapısını güçlendirmeyi ve iş akışını daha verimli hale getirerek de bilişim odaklı iş süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyor.

Yeni iş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Novell Global Stratejik İş Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Susan Heystee "Novell ve Microsoft iş birliği, her iki şirketin ürünlerini müşterilerimizin kurumsal altyapılarını geliştirecek şekilde kullanmasına imkan veriyor" dedi. Microsoft"un Lisanslama ve Stratejik Ortaklıktan Sorumlu Genel Müdürü Susan Hauser ise "Müşterilerimiz, özellikle Microsoft ürünlerinin diğer platformlar ile birlikte daha uyumlu çalışmasını istiyorlardı. Sağlanan bu iş birliği, müşterilerimizin her iki platforma yaptıkları önemli yatırımları daha da yakınlaştırarak önemli bir değer yaratıyor. Renault gibi bir müşterimize de verimli bir çözüm sunduğumuz için çok memnunuz" dedi.

Yeni modelin ilgi görmesi sonucunda, 30"dan fazla yeni müşteri Microsoft"tan 3 yıllık SUSE Linux Enterprise Server Priorty Destek üyeliği aldı. İş birliğinden yararlanan müşteriler, bilişim ortamında birlikte çalışabilirlik ve verimli iş akışı elde ediyor.

Microsoft ve Novell, Windows ve Linux"un eş zamanlı çalışması ve birbirlerini desteklemesi konusunda 2006 yılında global bir iş birliği anlaşması imzalamıştı. Microsoft ve Novell arasındaki anlaşma, müşterilere sağlanan çözümlerin birlikte oluşturulmasını, pazarlanmasını ve desteklenmesini kapsıyor. Bu yeni modelin, şirketlerin rekabet avantajlarını artırmada önemli bir paya sahip olduğu vurgulanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları