24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Renault Özel Bulut Hizmetlerinde HP’yi Seçti
16 Temmuz 2012 Pazartesi 15:35

Renault Özel Bulut Hizmetlerinde HP’yi Seçti

HP, sıfır sera gazı emisyonlu elektrikli taşıtlar için yeni GPS uzaktan kontrol sistemleri ve mobil iletişim uygulamaları geliştiren Renault’ya teknoloji desteği sunacak.

Renault S.A. elektrikli otomobiller için GPS uzaktan kontrol sistemleri ve mobil iletişim uygulamaları geliştirmek üzere HP Kurumsal Hizmetler’i seçti.

Dünyanın dördüncü büyük otomotiv şirketi olarak sıfır emisyonlu taşımacılıkta lider konumda bulunan Renault, Nissan ile işbirliği yaparak, elektrikli otomobiller, Lityum-İyon aküler ile gelişmiş telematik hizmetler geliştirmek için büyük yatırımlarda bulunuyor. Motorlu taşıtların Wi-Fi ve mobil modemler üzerinden internete girmesini sağlayan sistemler telematik teknolojiler olarak adlandırılıyor.

Telematik sistemler, sürücülerin otomobil aküsünün şarj düzeyini görüntülemesini ve en yakın dolum istasyonunun yerini bulmasını sağlıyor. HP teknolojilerini kullanan Renault, telematik sistemler ile sürücülere canlı trafik durumu bilgileri ve Sürdükçe öde kasko modeli gibi, hizmet olarak yazılım çözümleri sunacak.

Renault için hazırlanan Bütünleşik Altyapılar, HP’nin Avrupa’daki yüksek güvenlikli 3. kademe veri merkezinde barındırılıyor. HP’nin önceden yapılandırarak test ettiği Bütünleşik Altyapılar, Renault’nun en yeni HP sunucuları, depolama birimleri, network cihazları ve güç kaynağına hızlı erişim sağlıyor.

HP’nin sunduğu çözüm, Renault’ya kritik iş süreçleri uygulamalarını otomobil üretimine entegre etmek için BT yapısını basitleştiren, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan otomatik yapılar getiriyor. Bütünleşik Altyapılarda esnek kaynak kullanımı, Renault’nun gelecekteki talepleri, ek yatırım yapmadan karşılamasına imkan veriyor.

Kullandıkça öde modeli sermaye yatırımını azaltıyor ve masrafların öngörülebilir olmasına imkan veriyor. Bu esnek model, Renault’nun büyüme hedeflerini gerçekleştirmesine yönelik olarak gerekli değişiklikleri yapmasına olanak sağlamanın yanı sıra hizmet anlaşmalarına uyum ve üst düzey güvenlik sağlıyor.

HP Fransa Genel Müdürü Gerald Karsenti, konuyla ilgili açıklamasında, “HP teknolojisi ile bulut bilişim hizmetlerinin birleştirilmesi; Renault gibi müşterilerin pazar ve maliyet hedefleri ile çevresel hedeflere en verimli şekilde ulaşması için gereken yenilikçi, entegre ve uçtan uca çözümler sağlamamıza yardımcı oluyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları