04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reklamcılar Derneğinden Bir Usta Bin Ustaya Ödül
22 Aralık 2011 Perşembe 15:01

Reklamcılar Derneği'nden Bir Usta Bin Usta'ya Ödül

Bir Usta Bin Usta, İZ İletişimin Zirvesindekiler Ödülleri’nde Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde ödüle layık bulundu.

Anadolu Sigorta’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi Bir Usta Bin Usta, Reklamcılar Derneği tarafından verilen ve ajans, reklamveren, medya ile bürokrasi kanadının önde gelen isimlerinin katıldığı İZ İletişimin Zirvesindekiler Ödülleri’nde Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde ödüle layık bulundu.
20 Aralık tarihinde İstanbul Sabancı Müzesi, Seed’de yapılan özel gecede, Anadolu Sigorta adına ödülü, Halkla İlişkiler Müdürü Berna Semiz Ergüntan aldı. Anadolu Sigorta’ya ödülü, Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akın tarafından takdim edildi.
İletişimde sektörel bir bellek oluşturmak ve iletişimi ilgilendiren tüm alanlarda, kendi kategorilerinde iz bırakan iletişimcileri ödüllendirmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen İZ Ödülleri’ne sektörlerinin önde gelen isimleri olan 200’ü aşkın konuk katıldı.


Bir Usta Bin Usta hakkında
2010 yılında 85. kuruluş yılını, geniş kapsamlı bir proje ile taçlandırmak isteyen Anadolu Sigorta’nın geliştirdiği Bir Usta Bin Usta projesinin amacı; kamuoyunun ilgisini, kaybolmaya yüz tutan mesleklere ve yerel değerlere çekmek, bu mesleklerin yeniden canlanmasını sağlamak ve meslek ustalarının deneyimlerinin geleceğe taşınmasını sağlamaktır.
Proje, Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Müdürlüğü'nün teknik danışmanlığında yapılmaktadır. Proje süresince Kültür Bakanlığı; iller ve illerdeki kaybolma riski olan meslekleri önermekte, STK'ları belirlemekte ve İl Kültür Müdürlükleri’ni yönlendirmektedir.
Proje kapsamında her yıl Kültür Bakanlığı’nın önerdiği iller arasından 5 il ve meslek seçilmekte ve her meslek için 15 ile 20 arasında kursiyer eğitilmektedir. Proje ile 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam 1.000 usta adayının desteklenmesi hedeflenmektedir.
Bir Usta Bin Usta projesi kapsamında 2010 yılı için Karagöz Tasvir/Bursa, Lületaşı İşlemeciliği/Eskişehir, Edirnekâri/Edirne, Kutnu Dokumacılığı/Gaziantep, Kazaziye/Trabzon, 2011 yılı için ise Çorum/Kargı Bezi Dokumacılığı, Hatay/İpek Dokumacılığı, Mardin/ Taş İşlemeciliği, Sivas/ Boynuz Tarak, Van/Savatlı Gümüş İşlemeciliği il ve meslekleri seçildi.
Anadolu Sigorta yakın zamanda soysal sorumluluk projesinin tanıtımı için büyük beğeni toplayan bir reklam filmi de hazırlamıştı. Filmde; geleneksel bir Edirnekari ustası atölyesinde bülbül motifi üzerinde çalışırken fenalaştığı ve koltuğa yığıldığı görülüyor. Kaybolmaya yüz tutmuş bu geleneksel el sanatının son ustasının da kaybedildiği düşünülürken, usta yavaş yavaş kendine geliyor ve bu sanatı yeni nesillere öğretmeden bir yere gitmeyeceğini söylüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları