18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reklamcılar Beslenme Saatinde Buluştu
23 Temmuz 2007 Pazartesi 15:00

Reklamcılar Beslenme Saati'nde Buluştu

Reklam Yaratıcıları Derneği ile Bamm Yayınları(Business Advertising Marketing Media) tarafından hazırlanan Beslenme Saati kitap ve söyleşiler dizisi, gerçekleştirilen kokteylde reklamcılık sektörüne tanıtıldı.

Reklam sektöründeki bilgi açığını kapatmak üzere; 2 yıllık yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkarılan Beslenme Saati Kitapları 19 Temmuz 2007 Perşembe günü akşamı Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Terası’nda gerçekleştirilen kokteylde sektöre tanıtıldı.

İçerdikleri reklam sektörüne yönelik temel bilgilerle başucu kitapları şeklinde planlanan Beslenme Saati Kitapları, sektördeki başarılı Türk yazarlar tarafından hazırlanıyor. Beslenme Saati Kitapları’nın ilk serisinde; Güven Borça Başka Akmerkez Yok, Fatoş Karahasan Neden Herkes Futbol ve Reklamdan Anlar?, Onur Yanık Yaratıcılık, Hakan Ömer Gider Nasıl Satış? ile Bülent Fidan Reklam ve Karikatür (Necati Abacı anısına) isimli kitapları ile yer alıyor.

Güven Borça Hedef kitle kimdir? sorusunu yanıtlarken; Fatoş Karahasan reklam yaratıcılığının önemine değinerek; reklamveren ve reklam ajanslarının hataları ile gelecekteki sistemleri anlatıyor. Hakan Ömer Gider satış yöntemlerini esprili bir dil ve yaratıcılık ile birlikte sunarken, Onur Yanık yaratıcılık kavramını bilimsel bir dil ile değerlendiriyor. Kitabını 2004 yılında aramızdan ayrılan Reklamcı ve Karikatürist Necati Abacı’ya adayan Bülent Fidan ise reklamda mizah unsuru ile karikatür kullanımını örneklerle renkli bir biçimde açıklıyor.

Satış gelirleriyle yeni kitapların finanse edileceği Beslenme Saati Kitapları’nın satış noktaları: D&R’lar, Remzi Kitapevi zincir mağazaları, seçkin kitapevleri ve Arşiv Yayıncılık.

Önümüzdeki dönemlerde Beslenme Saati Kitapları’nın bir ayağı olarak gerçekleştirilecek Beslenme Saati Söyleşileri ise yazarlar ile okurları buluşturarak, reklam sektörü mensuplarını bilgiyle beslemeye devam edecek.

Beslenme Saati Kitapları’nın İlk Yazarları

Güven Borça / Markam’ın sahibi, marka danışmanı, marka konusunda pek çok kitabı yayınlandı. Başka Akmerkez Yok adlı kitabında hedef kitle kimdir sorusunu yanıtlıyor.

Fatoş Karahasan / Marka danışmanı, yazar, öğretim görevlisi. Neden Herkes Futboldan ve Reklamdan Anlar? kitabında reklam yaratıcılığının önemini, reklamveren ve reklamajanslarının hatalarını, gelecek dünya sistemini anlatıyor.

Hakan Ömer Gider / Satış danışmanı, eğitmen, öğretim görevlisi. Satış üzerine pek çok eseri mevcut. Nasıl Satış? kitabı satış yöntemlerini esprili bir dille ve yaratıcılıkla birleştirerek anlatıyor.

Onur Yanık / Reklamcı. Yaratıcılık adlı kitabında, sektör olarak dilimizden düşürmediğimiz yaratıcılık kavramının ne olduğunu bizlere aktarıyor ve reklam sektöründe yaratıcılığı bilimsel bir dille değerlendiriyor.

Bülent Fidan / Öğretim görevlisi, reklamcı ve karikatürist. Reklam ve Karikatür kitabını 2004 yılında aramızdan ayrılan reklamcı karikatürist Necati Abacı’ya adadı. Kitapta bilimsel bir dille, reklamda mizah unsurunu ve ardından da karikatür kullanımını örneklerle renkli bir biçimde anlatıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları