26 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reklam Veren Yatırımının Etkisini Ölçecek
03 Ocak 2012 Salı 23:32

Reklam Veren Yatırımının Etkisini Ölçecek

Firmaların reklam faaliyetleri için ayırdığı bütçeler günden güne artarken, reklam için yapılan yatırımın geri dönüşü pazarlama profesyonelleri için en çok merak edilen konuların başında geliyor

Firmaların reklam faaliyetleri için ayırdığı bütçeler günden güne artarken, reklam için yapılan yatırımın geri dönüşü pazarlama profesyonelleri için en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Yerel arama alanında dünya lideri Yellow Medya’nın Yellow Raporlama hizmetleri kapsamında sunulan Reklam Ölçer, firmaların farklı mecralarda yayınlanan reklamlarının geri dönüşünü ölçebilmelerini sağlıyor. Reklamveren firmalar bu sayede yaratıcı pazarlama faaliyetlerinin kendilerine gerçekten getirisi olup olmadığını tespit edebiliyorlar.

Reklam Ölçer nasıl çalışıyor?
Yellow Medya, Reklam Ölçer hizmetinden yararlanan bir firmaya gazete, billboard, mega-lit, dergi, online banner ve TV gibi birbirinden farklı mecralarda yayınlanan reklamları için istenilen adette özel telefon numarası tahsis ediyor. Bu özel telefon numaraları arayanların fark edemeyeceği şekilde firmaya ait telefonlara yönlendiriliyor ve reklam verene aramalarla ilgili detaylı bir raporlama sunuluyor. Firma bu sayede, reklamını görüp kendisini özel telefon numaralarından arayan potansiyel müşterileri kolayca takip ederek reklamlarının etkisini ölçebiliyor.

Reklam veren firma, kendisine özel şifre ile giriş yapabildiği güvenli bir portal aracılığıyla, gelen tüm telefon aramaların detayını, cevapsız olanlar da dahil olmak üzere, online görüntüleyebiliyor. Böylece gelen bir çağrının cevaplanıp cevaplanmadığı, hangi numaranın hangi saatte aradığı, kaç dakika konuşulduğu gibi bilgileri gerçek zamanlı olarak öğrenilebilmek ve tümünü 7 gün 24 saat rapor halinde görüntüleyebilmek mümkün oluyor. Yellow Medya yapılan aramalar için telesekreter hizmeti sunmanın yanı sıra telesekretere bırakılan mesajları firmaya e-posta yoluyla da gönderiyor.

Yellow Medya tarafından firmalara özel olarak tahsis edilen telefon numaralarının sayısı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Üstelik bu telefon numaraları reklamların yayınlanacağı periyoda göre günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak kullanılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları