16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm’un Bağlantı Referans Platformu
25 Şubat 2012 Cumartesi 23:12

Qualcomm’un Bağlantı Referans Platformu

Gobi Platformu Ailesine En Yeni Katılımı 4G Bağlantısı için Tek Bir Cihazda Çoklu LTE Bantlarını destekleyen Bir İlk

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), ince dizüstü bilgisayarlar, tablet ve dönüştürülebilir bilgisayarlar da dahil olmak üzere mobil cihazlar için Gobi™ gömülü veri bağlantı referans platformunu tanıttı. Qualcomm’un Gobi 4G LTE kablosuz modemleri, MDM9615™ ve MDM9215™ aracılığıyla bu teknoloji dünya çapında hem HSPA+ hem de EV-DO ağlarını destekleyerek FDD ve TDD ağları ile hızlı LTE bağlantıları sağlar. Gobi 4G LTE cihazlarının yerel olarak daha hızlı LTE ağlarına bağlamasını ve dünya genelindeki 3G ağlarla küresel olarak internete bağlı kalmayı sağlayan, mevcut 2G/3G teknolojileri ile uyumlu bölgesel LTE frekanslarının desteklenmesini sağlar. Gobi Platformu, taşıyıcı seçimine sahip geniş bant arayüzü ile Windows 8 ve Android gibi önde gelen işletim sistemlerini destekleyecektir. Ayrıca Snapdragon™ çift çekirdek ve dört çekirdek işlemciler ve x86 platformları da dâhil olmak üzere çoklu işlem platformlarında önde gelen işletim sistemlerini desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Gobi beşinci nesil platformu stili ile gömülü modüller ilk önce, çeşitli bağlantılı mobil cihazlar için etkili bir 4G LTE çözümü haline getiren çeşitli biçim katsayıları ve bölgesel konfigürasyonlar ile Huawei, Novatel Wireless, Option, Sierra Wireless ve ZTE’den sağlanabilecektir.

Qualcomm CDMA Technologies Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Fram Akiki şöyle diyor; “Mobil bilgi işleme ve geniş bant bağlanılırlığı hâlihazırda yol savaşçılarının cephaneliğinde vazgeçilmez araçlar oldular. Windows 8 ile birlikte dünya genelinde tüketiciler tarafından kullanılan artan çeşitlilikte mobil bilgi işleme cihazları göreceğimizi umuyoruz. Bizim Gobi beşinci nesil platformumuz, artan mobil bağlanılırlık taleplerini karşılamak için Orijinal Ekipman Üreticilerinin (OEM) kendi seçtikleri işletim sistemleri ve donanım platformlarını kullanarak ürünler geliştirmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır.”

Qualcomm’un en yeni Gobi 4G LTE bağlantı platformu, gömülü GPS imkânları içerir ve entegre HSPA ve EV-DO LTE geri uyumu ile CDMA2000® 1xEV-DO Rev. A ve Rev. B, HSPA+, çift taşıyıcılı HSPA+, TD-SCDMA ve LTE de dâhil önde gelen bağlantı standartları ile uyumlu LTE uzantıları ile uygulama programlama arayüzü (UPA) barındırır. UPA, kablosuz teknoloji ve işletim sistemini dikkate almaksızın çok sayıda 3G/4G cihazlarının bağlanmasına, tespitine ve yönetimine yardımcı olan bağlantı yöneticileri, GPS uygulamaları ve diğer yönetim ya da güvenlik özelliklerini geliştirmek için ortak bir yazılım arayüzü sunar. Bu arayüz aerodinamik ürün gelişimi çabalarına, üçüncü taraf yazılım geliştiricileri arasında anlık uygulamalar geliştirilmesine destek olur ve cihaz üreticilerine daha fazla esneklik sağlar.

Dell’in Ticari Müşteri Ürün Grubu Yönetici Müdürü ve Genel Müdürü Kirk Schell şöyle diyor; “Dell Latitude marka dizüstü bilgisayarlar, dünyada iş dünyasında en yaygın olarak kullanılan kişisel bilgisayarlardan biri olarak, müşterilerimizin adeta her istedikleri yer ve zamanda bağlanabilmeleri için geniş bir yelpazede teknolojiyi desteklemesi gerekmektedir ve Qualcomm Gobi platformu bunu başarmamıza yardımcı oluyor. Mobil geniş bant teknolojiler geliştikçe, Qualcomm’un Gobi teknolojisi, çok modlu olma özelliği sayesinde müşterilerimizin hangi tür ağ kullandıkları fark etmeksizin bağlantıda kalmayı sıkça seçtikleri bir seçenek.”

ThinkPad, Lenovo’nun Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dilp Bhatia ise şöyle diyor; ”Qualcomm’un Gobi platformu, ThinkPad dizüstü bilgisayarların performansını, güvenliğini ve güvenilirliğini artırarak gömülü mobil geniş bant bağlantısı için etkili bir kablosuz çözüm sunduğunu kanıtlamaktadır. Gobi 4G LTE teknolojisi ile müşterilerimize daha hızlı bir mobil Internet deneyimi sunmayı umuyoruz.”

Device Module Business, Huawei Direktörü He Jinyun ise şöyle demekte; “Huawei’nin mobil geniş bant modülleri ve veri kartları Orijinal Ekipman Üreticileri ve tüketiciler tarafından dünya çapında kullanılıyor bu yüzden çok modlu işletim desteği bizim ürünlerimiz için çok önemli bir özelliktir.” Qualcomm’un beşinci nesil Gobi platformu bizim LTE cihazlarımıza, her yerde bağlı kalmaları için gereken çok modlu destek sağlamaktadır.

Novatel Wireless'ın Pazarlama Kurulu Başkanı, Rob Hadley şöyle diyor; “Bizim Hızlı Modül portföyümüz, Qualcomm’un Gobi teknolojisine dayalı LTE desteği sağlayan pek çok ürün içerir.” Notebook, netbook ve tablet gibi cihazları hedef alarak gelecek nesil teknoloji kullanarak Orijinal Ekipman Üreticisi müşterilerimize yeni gömülü modüller sunmayı heyecanla bekliyoruz.”

Option'ın Gömülü Çözümler Bölümü Genel Müdürü Bernard Schaballie şöyle diyor; “Option’da, geliştirilmiş performans, fonksiyon ve kullanımlarıyla yenilikçi 3G, 4G LTE ve WLAN bağlantı çözümleri sunulmasında Qualcomm ile uzun süreli bir ilişkimiz var. Qualcomm’un Gobi Teknolojisi anahtar bir sağlayıcı oldu ve beşinci nesil Gobi platformunu yeni GTM801 LGA modül ailesinde kullanmayı heyecanla bekliyoruz.”

Sierra Wireless Mobil Bilgi İşleme Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan Schieler şöyle demekte; “Sierra Wireless 2010 yılından beri LTE desteği ile kablosuz modüller sunmakta ve bizim LTE modül programımızın başarısında Qualcomm Gobi teknolojisi önemli bir yer tutmuştur. Bizim LTE modüllerimiz, Orijinal Ekipman Üreticilerine en yeni mobil geniş bant teknolojisi için bir çok bağlantılı cihazında destek gömme olanağı vermektedir ve beşinci nesil Gobi platformu bu bağlantıların hızlı, tutarlı bir kullanıcı haline dönüşmesini sağlayacaktır.”

ZTE'nin Veri Ürün Planlama Direktörü, Dr. Liu ShuLiang ise şöyle dedi; “Qualcomm’un Gobi teknolojisi bir süredir mobil geniş bant USB modemlerimizde ve mobil popüler noktalarda kullanılmaktadır. LTE mobil tüketicilere, mobil bilgi işleme deneyimlerinin verimli geçmesini sağlayacak, hızlı veri oranları ve güvenilir bağlantılar sağlayacaktır. Gobi teknolojiye dayanan hızlı LTE USB modemleri sağlamak için sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Sektördeki en büyük kablosuz işlemci seti ve yazılım teknolojisi sağlayıcısı olarak, Qualcomm'un bir çok cihaz sınıflarına yayılan değişik işlemci ve yazılım ürünleri portföyü bulunmaktadır. Sistem tasarımcıları artık 3G2den hızlı, çoklu işletime sahip 4G LTE'ye kadar birçok gömülü Gobi çözümleri seçme esnekliğine sahipler. Qualcomm ayrıca Snapdragon hepsi-bir-arada işlemcileri ailesini, daha verimli güç tasarımları için, entegre çok modlu 3G/4G, çift bantlı Wi-Fi® , Bluetooth, FM radyo bağlantısı ve değişik sayıda Merkezi İşlemci Birim çekirdekleri seçenekleri sunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları