29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm’dan Yeni Snapdragon Mobil İşlemciler
22 Kasım 2011 Salı 18:35

Qualcomm’dan Yeni Snapdragon Mobil İşlemciler

Ürün yelpazesine yeni nesil Snapdragon S4 ve Snapdragon S1 mobil işlemcilerin eklenmesi, 2012 yılında akıllı telefon ve tablet bilgisayarların gücünü artıracak.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), bugün Snapdragon S4 yeni nesil mobil işlemci sınıfını genişleteceğini ve giriş seviyesi akıllı telefonlara yönelik Snapdragon S1 çözümlerini geliştireceğini duyurdu. Yeni Snapdragon S4 işlemcilerin eklenmesiyle birlikte OEM’ler bundan böyle cihaz yol haritaları çapında gelecek nesil mobil mimariye sahip S4 tabanlı cihazlar sunabilecekler. Üstelik tasarım, mühendislik ve envanter maliyetleri düşerken 3G ve 4G’nin üstün internet bağlantı hızlarını sunabilecekler. Gelişmiş S4 işlemciler Qualcomm’un sunduğu bir dizi yazılım çözümleri ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlandı. Bu yazılım çözümleri OEM’lere multimedya, bağlanırlık, kamera, görüntüleme, güvenlik, güç yönetimi, internette gezinme ve doğal kullanıcı arayüzü tasarımları için sektörün üst sınıfı özellikler sunma fırsatı tanıyor.

Qualcomm’un yeni nesil mikro mimarisi ve Snapdragon S4 işlemci sınıfının ayrılmaz bir parçası olan Krait CPU, gelişmiş kullanıcı deneyimi ve daha iyi pil ömrü sağlayan belirgin mobil performans ve güç yönetimi avantajları için her yönüyle özel olarak üretildi. Qualcomm, MSM8660A, MSM8260A, MSM8630, MSM8230, MSM8627, MSM8227, APQ8060A ve APQ8030 de dâhil olmak üzere birkaç yeni S4 yonga setini piyasaya süreceğini duyurdu. Bunlar, daha önce piyasaya sürülen MSM8960, MSM8930 ve APQ8064’e ek yonga setleri niteliğinde. Snapdragon S4 MSM işlemcileri arasında EV-DO, HSPA+, TD-SCDMA, LTE FDD, LTE TDD ve Wi-Fi® standartları da dâhil olmak üzere Qualcomm’un çığır açan kablosuz modem teknolojileri bulunuyor. Snapdragon S4 işlemcilerle çalışan cihazların, 2012 yılı başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Snapdragon S1 ürün yelpazesi, akıllı telefonların tüm bölgelerde yayılmasını sağlıyor ve 3G’ye geçiş için önemli bir fırsat sunuyor. Bu trendi ilerletmek amacıyla Qualcomm, hâlihazırdaki Snapdragon S2 mobil işlemcilerinin dördü için bir güncelleme/yükseltme piyasaya sunuyor. Daha iyi performans sunmak için geliştirilen MSM7225A, MSM7625A, MSM7227A ve MSM7627A işlemcileri, başta 2G’den 3G’ye geçen kullanıcılar olmak üzere giriş düzeyindeki akıllı telefon kullanıcılar için yeni mobil deneyimler sağlayacak.

Qualcomm’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Cristiano Amon şu açıklamayı yaptı: “Qualcomm, tüm alanlara yenilik getirmekte ve yol haritasının derinliği, genişliği ve yazılım desteği ile mobil bilgi işlem çağına öncülük etmeye devam etmektedir. Yazılım takımımız için en iyi hale getirilen yeni nesil donanımımız, sınıfının en iyisi performansı sergilemekle birlikte kitle piyasa akıllı telefonlardan yüksek performanslı tablet PC’lere kadar tüm akıllı cihaz ürün segmentine güç katıyor.”

Qualcomm Snapdragon işlemcileri; S1, S2, S3 ve S4 ürün nesilleri şeklinde sınıflanmaktadır. S1 sınıfı, giriş düzeyi akıllı telefonlara, S2 sınıfı yüksek performanslı akıllı telefon ve tablet PC’lere, S3 sınıfı çok görevli ve gelişmiş oyunlara ve S4 sınıfı da yeni nesil cihazlara uygundur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları