05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm Wi-Fi Paket Sistemi’ni Tanıttı
09 Nisan 2012 Pazartesi 01:58

Qualcomm Wi-Fi Paket Sistemi’ni Tanıttı

Şirket, Her Şeyin İnterneti tasarım ekosistemini genişletecek AR4100P çözümünü görücüye çıkardı

Qualcomm Incorporated’ın ağ iletişim ve bağlantı alanında faaliyet gösteren iştiraki Qualcomm Atheros Inc., dahili ağ bağlantı çatısına sahip tümleşik 802.11n tek kanal Wi-Fi sistem paketi AR4100P’yi tanıttı. AR4100P, FCC sertifikasına ve tümleşik IPv4/IPv6 TCP/IP çatısına sahip AR4100'ün gelişmiş bir versiyonu. Akıllı ev, bina ve ev aletleri kanallarında cihazlar arası iletişim uygulaması yapan müşterilere yönelik olarak tasarlanan AR4100P, sistem tasarımcılarına oldukça tümleşik bir çözüm sağlayarak sistem maliyetlerini düşürürken, sistem tasarımını da kolaylaştırıyor.

AR4100P; akıllı enerji tüketimi, akıllı ev, güvenlik, bina otomasyon uygulamaları, uzaktan sağlık ve sıhhat takibi ile diğer cihazlar arası iletişim (M2M) uygulamaları için ölçeklenebilir IP altyapısı sağlayan, kablolu ve kablosuz teknolojileri içeren Qualcomm Atheros Her Şeyin İnterneti portföyünün en yeni ürünü.

AR4100P, Qualcomm Atheros’un düşük güç tüketimli IP sensörleri için referans tasarım olan SP137 gelişim paketi ile tanıtıldı.Gelişim Paketi, Micrium µC/OS-III™ işletim sistemini kullanan Energy Micro’nun EFM32 Gecko düşük enerji tüketimli Cortex-M3 micro kontrol ünitesini bünyesinde barındırıyor. Çok sayıda tümleşik ek sensör ve düşük enerji tüketimli Wi-Fi paketi, yalnızca 2uA enerji tüketimi ile derin uyku moduna destek veriyor ve bu da AA piller ile çalıştırılabileceği anlamına geliyor.Paket aynı zamanda ek sensörlere yönelik genişleme ve gerektiğinde diğer mikro kontrol üniteleri veya işletim sistemleri ile kolayca çalışma imkânı da sunuyor. Paketin tasarım akışı merkezi ise, IAR Systems’e ait Embedded Workbench® Integrated Development Environment (Tümleşik Gelişim Ortamı).

Qualcomm Atheros AR4100P, AR4100'ün becerilerini de hayli geliştiren yeni yazılımın bir parçası.AR4100, www.Freescale.com internet sitesi üzerinden Freescale’den temin edilebilecekTWR-WIFI-AR4100 gelişim paketi ile uyumlu.

Qualcomm Atheros Ürün Yönetimi Genel Direktörü Adam Lapede “AR4100P, Qualcomm Atheros için heyecan verici bir gelişme.Bu yeni paket sistemi, Qualcomm’un Her Şeyin İnterneti ve cihazlar arası çözüm sektörlerine öncülük etme bağlılığını ve yatırım devamlılığını teşvik ediyor.Ekosistem ortaklarımız ile birlikte çalışarak düşük enerji tüketimli takip ve kontrol uygulamaları için sıra dışı performans sunan bir çözüm geliştirdik.AR4100 paket sistemi, bağlı aygıtların kullanım alanlarının genişletilmesine yardımcı olacak, kendisine has özelliklere sahip” ifadesinde bulundu.

AR4100P ile birlikte, Qualcomm Atheros, AR4100 ve AR4100P tasarım ekosistemini çoklu mikro kontrol ünitesi, yazılım ve modül satıcıları, dağıtımcı, tasarım ve üretici ortakları da dahil edecek şekilde genişletiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları