05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm Snapdragon S4 Pro İşlemci
03 Mart 2012 Cumartesi 21:55

Qualcomm Snapdragon S4 Pro İşlemci

Pro versiyon ilk Snapdragon S4 işlemcinin başarısını daha da büyük mobil bilişim imkânlarıyla geliştiriyor

Qualcomm Incorporated,  Mobile World Congress etkinliğinde daha becerikli mobil cihazların yaratılmasına imkân tanımak için Snapdragon S4 MSM8960 işlemcisinin Pro versiyonunu sunacağını duyurdu. Halihazırda geliştirme aşamasındaki 120’den fazla OEM tasarımında bulunan başarılı Snapdragon S4 sınıfı son ürün incelemelerinde de belirtildiği gibi performans ve sektör ölçütleri açısından çıtayı daha da yükseltmiş bulunuyor.

Adreno 320 GPU (Grafik İşlem Ünitesi) özelliğine sahip olan S4 Pro işlemciü daha yüksek çözünürlüklü görüntüleyicilerin yanı sıra S4 sınıfındaki yazılım ve donanım uyumunu da destekliyor. Yüksek performanslı, programlanabilir bir grafik işlem ünitesi olan Adreno 320 dört kat daha fazla yüksek performans sunarak web tarama, oyunlar, kullanıcı ara yüzü ve diğer grafik uygulamalarında üstün bir kullanıcı deneyimi yaratıyor. Adreno 320 ayrıca S4 Pro versiyona yeni multimedya becerileri de aşılıyor. Bunların arasında hesaba dayalı kamera da yer alıyor ve bu özellik mobil cihazlardaki alan aydınlatmalı kameralar gibi yeni nesil kullanım amaçlarına imkân tanıyor. Adreno 320 bunların dışında daha gerçekçi 3D grafik efektleri sunuyor.

Qualcomm Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Cristiano Amon konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Snapdragon S4 işlemciler için oluşan büyük talep üzerine MSM8960’un yeni Pro versiyonunu getirerek sektördeki en yüksek performanslı mobil işlemcileri sunmayı sürdürüyoruz. S4 Pro işlemcileri 2012 yılında kullanıma sunarak Snapdragon işlemcilerin mobil bilişimde sektörün gerçek anlamda ölçütü haline gelmesi ve müşterilerimize piyasadaki en yenilikçi akıllı telefon ve tabletleri sunma konusunda verdiğimiz sözü de tutmuş oluyoruz.”

S4 Pro işlemcilerin 2012’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Halihazırda 340’ın üzerinde Snapdragon tabanlı cihaz piyasada bulunurken 400’den fazla cihaz da geliştirme aşamasında bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları