25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm QPrize 2012 Yarışması Başladı
26 Mayıs 2012 Cumartesi 19:22

Qualcomm QPrize 2012 Yarışması Başladı

2012 yılında toplam ödül havuzu, yarışmaya hak kazanan iki yeni bölge ile 1 milyon Amerikan Doları’na yükseldi

21 Mayıs Pazartesi günü sektörün gelecek vaat eden teknoloji şirketlerini belirlemek ve finanse etmek için QPrize 2012 uluslararası girişim yatırım yarışmasına start verdi. Qualcomm Ventures QPrize yarışması, Batı Avrupa, Çin, Kore, İsrail, Hindistan, Kuzey Amerika ile birlikte bu yıl ilk defa katılacak olan Brezilya ve Doğu Avrupa ülkelerindeki tüm girişimcilere açık. Her bölgeden birer finalist, Qualcomm tarafından finansman sağlamaya yönelik olarak verilecek 100.000 Amerikan Doları (Avrupa finalistleri için 100.000 Euro) değerinde dönüştürülebilir tahvil ile ödüllendirilecek. Büyük finalin kazananı, buna ek olarak yenilikçi işletme planını hayata geçirmede kendisine yardımcı olacak 150.000 Amerikan Doları değerinde ilave bir miktar dönüştürülebilir tahvil daha alacak.

Qualcomm Ventures Başkan Yardımcısı Nagraj Kashyap “Qualcomm, mobil dünyanın önemli bir destekçilerinden biri olmaktan gurur duyuyor. QPrize yarışması, gelecek vaat eden şirketleri belirlememize ve finanse etmemize olanak tanıyor. Geçen yılın katılımcıları mobil teknolojisinin becerilerini adeta baştan yazdı, bu yüzden 2012'de düzenlenecek yarışmanın neler getireceğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” sözleriyle yarışmaya ilişkin düşüncelerini belirtti.

QPrize yarışmasında iş planlarının sunulması için son gün 17 Ağustos 2012. Qualcomm Ventures, yarışmaya katılımın açık olduğu sekiz pazarda birbirleriyle kıyasıya rekabet eden yarışmacılar arasından sekiz finalist belirleyecek. Girişimciler tarafından sunulan iş planları, bir uzmanlar heyeti tarafından teknolojik yenilik, bu yeniliğin pazar potansiyeli, şirketin idari becerileri ve teklifin mali öngörülerinin ulaşılabilirliği esaslarına göre değerlendirilecek.

Qualcomm Girişimleri QPrize yarışması, bugünden itibaren başvurulara açık. Adaylık şartları ve başvuru yönergeleri de dâhil olmak üzere diğer tüm bilgilere qprize.com adresinden erişebilirsiniz.

Qualcomm Incorporated’in girişim yatırım grubu olan Qualcomm Ventures, 2000 yılının Kasım ayında Birleşik Devletler’de 500 milyon Amerikan Doları tutarındaki başlangıç tahsisatı ile faaliyetlerine başlamıştır. Qualcomm Girişimleri’nin amacı, özel sektörden başlangıç seviyesindeki girişimlere yatırım yaparak Qualcomm’un 3G ve kablosuz İnternet pazarlarındaki destekçi ve teşvik edici konumunu güçlendirmektir. Bu yatırımlara, dünya çapındaki tüketici pazarlarına, kurumsal ve dikey pazarlara hizmet sunan kablosuz iletişim teknoloji ve ürünlerine odaklanmış şirketler de dâhildir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları