25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Qualcomm Atheros’dan  AR4100 Çözümü
06 Temmuz 2011 Çarşamba 11:18

Qualcomm Atheros’dan AR4100 Çözümü

Qualcomm Atheros, akıllı evler, binalar, gridler için sektörün ilk FCC onaylı Wi-Fi paket sistem modülünü sunuyor. Qualcomm Atheros’un AR4100 çözümü, makineler arası iletişimi düşük enerji tüketimi ve az maliyetle sağlıyor.

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM), ağ oluşturma ve bağlanabilirlik alanlarındaki iştiraki olan Qualcomm Atheros Inc., mikrodenetleyici (MCU) tabanlı tasarıma yönelik, türünün ilk örneği, yüksek oranda entegre Wi-Fi® paket sistem (SIP) AR4100’ü duyurdu. Yeni modül, Qualcomm Atheros’un endüstri lideri 802.11b/g/n tek akışlı Qualcomm Atheros Align® teknolojisine dayanıyor. Bu teknoloji enerji tüketimini en düşük seviyeye indirirken uzun menzilli iletim imkanını da sağlıyor. Ürün ilk olarak, “Nesnelerin İnterneti” olarak da adlandırılan akıllı ev/bina/grid pazarlarında makineler arası (M2M) iletişim sağlamaya ihtiyaç duyan müşterileri hedefliyor.

AR4100, Qualcomm Atheros’un “Her Şeyin İnterneti” ürün portföyündeki en yeni ürün olma özelliğine sahip. Bu ürün portföyü akıllı grid, akıllı ev, bina otomasyonu, uzaktan sağlık durumunu izleme ve diğer M2M uygulamaları için ölçeklenebilir İnternet protokolü (IP) altyapılarını sağlayan standart tabanlı kablolu ve kablosuz teknolojileri içeriyor. Qualcomm Atheros, kapsamlı teknoloji portföyü ve IP ağ bağlantısı alanındaki uzmanlığı sayesinde, ev, bina ya da grid’lerdeki IP’si adreslenebilen yüzlerce cihazı birbirine bağlayan, düşük enerji kullanan standart tabanlı ve iletişim çözümleri sunuyor.

AR4100, endüstrinin en küçük FCC-onaylı SIP paketi konumunda. Modül, Wi-Fi işlevselliğini düşük maliyetli PCB üretim akışları aracılığı ile kolayca monte edilebilen, düşük profilli 8,3 mm x 9,2 mm boyutunda bir LGA paketine entegre edebiliyor. AR4100, ağ üzerinden nadiren veri paketleri gönderen düşük kaynak kullanımlı MCU’ların barındırdığı istemci uygulamaları için uygun hale getirilmiş bulunuyor. Basit seri çevresel arabirim veri yolu (SPI) ile AR4100’de sunulan MCU arabirimi öncelikle akıllı ev, akıllı grid ve akıllı bina pazarlarındaki müşterileri hedefliyor. AR4100 SIP, WEP, WPA, WPA2 ve WPS gibi güvenlik protokolleri dahil olmak üzere tam kapsamlı Wi-Fi işlevselliğinin tüm avantajlarını sağlıyor. AR4100, sadece birkaç harici baypas kapasitörü ve kart düzeyinde bir tasarım için antene bir bağlantı gerektiren basit kablosuz sistem entegrasyonu sunan ön onaylı bir FCC çözümü olarak öne çıkıyor.

Qualcomm Atheros AR4100’ü pazara sunmak amacıyla, Freescale Semiconductor ile işbirliği yapıyor. İki şirket, Freescale’in Tower geliştirme sisteminin bir uygulamasını geliştirmek için birlikte çalışıyor. TWR-WIFI-AR4100, AR4100’ün belli Kinetis™ ve Coldfire® işlemcileri temel alan tower tasarımlarına hızlıca eklenebilmesini sağlayan Tower Sistemi için çevresel bir modül. TWR-WIFI-AR4100, bir AR4100 tasarımını ve ayrıca örnek tasarımları uygulamak için tüm gerekli yazılımlar ile birlikte sunuluyor. Modül, Freescale’in MQX™ işletim sistemi ile sıkı bir şekilde entegre edilmiş bulunuyor. TWR-WIFI-AR4100, 20 Haziran 2011’den itibaren Freescale ve belli bazı dağıtım kanallarından sunuluyor olacak.

Qualcomm Atheros Nesnelerin İnterneti Teknolojisi Kıdemli Yöneticisi Adam Lapede konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “AR4100, Qualcomm Atheros için heyecan verici bir ürün ve Internet of Everything ( Her Şeyin İnterneti) vizyonumuzun gelişmesi anlamında çok önemli bir adım. Pek çok potansiyel müşteri, yaygın olan, enerjiyi etkin kullanan ve basit MCU çalıştıran çeşitli uygulamalara kolayca bağlanabilecek standart tabanlı, global olarak kullanılabilen ve düşük maliyetli bir çözümün bulunmamasından ötürü hayal kırıklığı yaşamaktaydı. Qualcomm Atheros, oldukça küçük boyut, düşük enerji kullanımı ve düşük maliyetle inanılmaz bir performans verebilen yenilikçi, standart bir Wi-Fi tabanlı çözüm sunmaktadır. Freescale ile işbirliğimiz, pek çok müşterinin AR4100 kullanmasını sağlayacak ve kullanımı kolay Tower sistemi ve MQX geliştirme paketi ile ürünlerin pazara ulaşmasını hızlandıracaktır. AR4100’ün endüstri için eşsiz bir değer sunduğuna ve bağlı cihazlar evrenini genişletmeye yardımcı olacağına inanmaktayız.”

İlk geliştirme ortamı, Freescale MQX İşletim Sistemi için iyileştirilmiş desteğe sahip, Freescale Kinetis MCU ürün yelpazesi için IAR Embedded Workbench derleyicisini ve Coldfire MCU ürün yelpazesi için Freescale CodeWarrior® arac setini güçlendiren Freescale Tower System olarak belirlenmiş bulunuyor. AR4100 mevcut tüm 802.11b/g altyapısıyla geriye dönük olarak ve yüksek performanslı, çoklu iletim özellikli MIMO tabanlı 802.11n altyapısıyla da ileriye dönük olarak uyumlu.

“Freescale ve Qualcomm Atheros, bilgi paylaşımı, işlemlerin kolaylaştırılması ve maliyetlerin azaltılması amacıyla evde ve işte bağlantı yeteneğinin artırılması gibi ortak bir vizyonu paylaşmaktadırlar. Bu pazarlardan bir çoğuna en son teknolojileri sağlıyoruz ancak tek bir bağlantı çözümü geniş müşteri tabanımızın ihtiyaçlarına cevap vermiyor,” diyen Freescale global ürün ve yetkilendirme müdürü John Weil sözlerini şöyle tamamlıyor: “Qualcomm Atheros’un geniş bir aralıkta yer alan kablolu ve kablosuz çözümleri, Freescale’in müşterilerine Nesnelerin İnterneti’ni mümkün kılacak, birbiriyle bağlantılı aygıtlar sunma gayretine katkıda bulunacaktır.”

Qualcomm Atheros, AR4100 çözümünü, 20-23 Haziran tarihlerinde San Antonio, Teksas’da gerçekleştirilen Freescale Teknoloji Forumu’nda tanıtıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları