04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ptt, Adres Hatalarını DFlora İle Kaldırıyor
02 Mart 2012 Cuma 10:14

Ptt, Adres Hatalarını DFlora İle Kaldırıyor

dFlora Pigeon, adres düzenleme özelliği ve Tüm Türkiye’yi kapsayan veri tabanıyla hatalı adreslerin düzeltilmesini sağlıyor.

Yazılım sektörünün güçlü isimlerinden dFlora'nın Pigeon ürünü, posta hizmetlerindeki verimliliği artırıyor. Adres düzenleme ve zenginleştirme özelliğiyle eksik ve yanlış yazımlardan kaynaklanan hataları düzelten Pigeon sayesinde PTT, her gün binlerce mektubun yanlış adrese, yanlış kişiye teslim edilmesini veya geri dönmesini engelliyor.

Ayrıştırma, doğrulama, temizleme, formatlama, tamamlama, zenginleştirme, düzeltme, posta kodu ekleme gibi fonksiyonlarıyla PTT'nin adresleri doğru şekilde yönlendirmesini sağlayan Pigeon, adres analizini ve veri zenginleştirmelerini yaptıktan sonra çıkan sonucu kullanıcıya çevrimiçi olarak bildiriyor.

Gelişmiş özellikleri ve veri tabanıyla geri dönüşlerden kaynaklanan posta giderlerini ortadan kaldıran Pigeon lojistik firmaları, finans kurumları ve yerleşim bazlı analiz yapma ihtiyacı olan bütün kurumların dağıtım planlamasını kolaylıkla yapmalarını sağlıyor

Hatalı adresten kaynaklanan karışıklıklara son
dFlora Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Ekşi ‘güvercin’ anlamına gelen Pigeon yazılımını üretirken, özellikle ilçe ve mahalle adreslerinin yanlış yazılmasından hatta yazılmamış olmasından yola çıktıklarını aktarıyor. Ekşi “Türkiye’de çok sayıda postada yanlış veya eksik adres sorunu var. Bunun da pek çok sebebi bulunuyor. Bireyler, özellikle ilçe ve mahalle adresleri verirken kendilerine daha yakın olan, sosyo-ekonomik anlamda daha iyi olan mahalle veya ilçenin ismini kullanıyor. Bazıları da yazım hatası yapıyor ya da adresini PTT’nin adres standartlerına göre kullanmıyor. Bu da çeşitli takiplerde veya hizmet planlaması yaparken firmalarda sorunlar yaratıyor” diyerek sorunun yaygınlığına işaret ediyor.

Ekşi, Pigeon’ın avantajlarını ise şöyle özetliyor: “Pigeon'la elde edilen doğru adres dökümü ile geri dönüş oranları azalıyor. Yeni veri tabanı üzerinden yapılan sorgulamalarla posta kodları hızlı ve sürekli olarak güncelleniyor. Kötü amaçlı veri girişleri engellenebiliyor. Müşteri - lokasyon ilişkisi ve analizleri çok kolay yapılabiliyor. Aynı zamanda analitik CRM, pazarlama ve lojistik planlama işlemleri de kolaylaşıyor. Aynı adreste oturan kişilerin bilgilerinin tespit edilmesi ve analizinin yapılmasının mümkün olması sayesinde aile ilişkileri bulunabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Pigeon, bulut ortamına hazır bir şekilde hazırlandığı için, her türlü uygulamaya kolaylıkla entegre edilebiliyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları