27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Proses Kaizen Eğitimi
01 Mayıs 2008 Perşembe 11:53

Proses Kaizen Eğitimi

IAS Business Academy Proses Kaizen Eğitimi düzenledi.

"Problem olmayan yerde gelişme de olmaz. Problemler, büyük kısmı sular altında kalmış, potansiyel sorunların su yüzüne çıkan kısımlarıdır. Su yüksekliği azaldıkça daha görünür hale gelirler" felsefesi ile yıllardır kullanılan Kaizen disiplini IAS Business Academy'de maliyetleri düşürmek ve verimliliklerini arttırmak isteyen yöneticilere anlatıldı.

26 Nisan Cumartesi, bir iş günü olarak düzenlenen eğitim, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlilerinden Yr. Doç. Dr. Ufuk Cebeci (Lead Auditor) ve Endüstri Mühendisi Yalın Üretim Koordinatörü Arcan Ergür tarafından verildi. Farklı işletmelerden ve farklı konumdaki katılımcılarla gerçekleştirilen eğitim büyük ilgi gördü. Eğitim, IAS Business Academy'nin Dünya Ticaret Merkezi'nde bulunan, son teknoloji ile donatılmış, konforlu eğitim salonlarında yapıldı.

Japonca'da kai değişim, zen ise iyi olmak anlamına gelmektedir. Birleştirilmiş haliyle daha iyiye değişim olarak tanımlanan Kaizen, şirketlerde yaşanan veya yaşanacak olası problemleri çözmek ve iş süreçlerini daha verimli hale getirmek amacı ile kullanılıyor. İşletmelerinde daha iyiye değişim isteyen yönetici ve işletme çalışanlarının katıldığı "Proses Kaizen" eğitimi ile iş süreçlerinin daha hızlı ve sorunsuz yürütülmesi, şirket faaliyetlerine canlılık getirilmesi, işletmelerdeki tüm çalışanların aynı amaç ve hedef doğrultusunda çalışmasının öğretilmesi hedefleniyor. Kaizen, şirketlerdeki motivasyonun artması, kalitenin yükselmesi ve gelişimin sürekli hale getirilmesi için kullanılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları