25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Profilonun Su Tasarruflu Ürünleri
15 Mart 2011 Salı 16:07

Profilo'nun Su Tasarruflu Ürünleri

Profilo, en son teknolojileri kullanarak geliştirdiği su ve enerji tasarrufu sağlayan çevre dostu ürünleriyle aile bütçesine de katkıda bulunuyor.

Dünyadaki su kaynakları pek çok nedenle giderek azalıyor. Yeryüzünde bulunan suyun % 97"si tuzlu su; % 3"lük bölümü ise içilebilir ya da kullanılabilir sudan oluşuyor. İçilebilir ve kullanılabilir su olarak tanımlanan yüzde 3"lük bölümün % 79"u, kutuplardaki buz dağlarında ve % 20"si derin yeraltı sularında depolanmış durumda. Ulaşılması mümkün olan su kaynakları ise, göller, nehirler, akarsu, çay, dereler ve tatlı su rezervlerinde yer alan ve sadece % 1"i oluşturan, son derece sınırlı kaynaklar. Dünyada baş gösterecek su sıkıntısının 2050 yılına kadar Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 54 ülkeyi vurması öngörülüyor. Dünyada halen 1.1 milyar insanın temiz içme ve kullanma suyundan yoksun olması, her yıl 5 milyon insanın temiz su kullanamadığı için ölmesi gibi konulara dikkat çekmek için her yıl 22 Mart tarihi Birleşmiş Milletler kararıyla Dünya Su Günü olarak kutlanıyor.

Birleşmiş Milletler"in bu kararına da gerekçe oluşturan su kaynaklarının giderek azalması konusunda, dünyadaki her bireyin, kurum ve kuruluşun üzerine düşen bir sorumluluk olduğuna inanan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, bu bilinçle, su ve enerji tasarrufu sağlayan yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesini ve kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyor. Evlerde suyun % 35"i banyoda, % 30"u tuvalette, % 20"si çamaşır ve bulaşık yıkamada, % 10"u yemek pişirme veya içme amaçlı ve % 5"i de temizlik amacıyla kullanılıyor.

Profilo, faaliyette bulunduğu beyaz eşya alanında, dünyadaki su kaynaklarının giderek azalması, evlerde kullanılan su miktarının azaltılması ve gelecekte yaşanması beklenen büyük su sıkıntısı gibi sorunların çözümüne katkıda bulunmak için, bu cihazlardaki su tüketimini yıldan yıla daha da düşürüyor. Geliştirdiği tüm elektrikli ev aletlerinin A enerji sınıfında veya daha iyi ürünler olmasına öncelik gösteriyor. Profilo"nun özellikle, çamaşır ve bulaşık makineleri gibi su tüketen ürünleri ise A sınıfından % 10 ya da % 20 oranında daha da fazla tasarruf sağlıyor. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ürünleri, düşük miktarda enerji tüketiminin yanı sıra sağladığı su tasarrufuyla, bilinçli tüketicilerin giderek daha fazla tercih ettiği beyaz eşyalar arasında yer alıyor.

Profilo sadece kullanırken değil, üretirken de su tüketimine dikkat ediyor
Kullandığımız pek çok ürünün üretimi sırasında çok miktarda su harcanıyor. Verilere göre, sanayide su kullanımı, tarımdaki su kullanımına göre daha az ancak oluşturduğu kirlilik, eğer bu konuda oluşmuş bir hassasiyet yoksa, daha fazla. Fabrika atıklarıyla kirlenen su kaynakları ise nehirler, de¬nizler ve çevre için büyük tehdit oluşturuyor.

Profilo, çevreye duyarlı bir marka olarak faaliyetlerinin tüm aşamalarında, üretimden, ambalajlaya ve ürünlerinin satış noktalarına ulaşımına kadar operasyonlarının her evresinde bu konuda, gösterilmesi gereken tüm özeni gösterir ve suyu aldığından daha da temiz olarak doğaya geri verir.

Profilo ürünlerinin su tasarrufu sağlayan özellikleri
MultiPlus serisi Profilo çamaşır makineleri 7 kg çamaşırı sadece 47 litre su ile yıkayarak büyük bir başarıya imza atarken, A sınıfı yıkama performansındaki ürünlerinde ekstra su tasarrufu sağlayan aqua save özelliği bulunuyor. Ayrıca, çamaşır miktarına göre harcanacak su miktarını belirleyen otomatik yük ve su tüketim kontrolü özelliği de Profilo çamaşır makinelerinin sadece ihtiyaç duyulan miktarda su ve enerji tüketmesini sağlıyor. "Ekspres 15" programıyla ise az miktardaki çamaşırlar sadece 15 dakikada minimum su ve enerji tüketerek mükemmel şekilde yıkanabiliyor.

Profilo bulaşık makineleri ise hem yıkama hem de enerjide A sınıfı su ve enerji tasarrufu sağlarken kurutma ve yıkama sırasında da yine A sınıfı performans sunuyor. Sadece 13 litre su kullanarak 12 kişilik bulaşığı yıkayabilen Profilo bulaşık makinelerinin bu özelliği, az miktardaki suyun temizleme gücünü yıkama basıncını artırarak sağlayan "Dönüşümlü Yıkama" teknolojisi ile mümkün oluyor. Su tüketimi ile maksimum temizlik dengesini mükemmel biçimde dengeleyen Profilo"nun yeni nesil bulaşık makineleri, özellikle az sayıda kişinin yaşadığı evlerde ve bulaşıklar bekletilmeden temizlenmek istendiğinde çok işe yarayan "yarım yük" seçeneği ile daha az miktarda su ve enerji ile yıkama yapılmasına olanak veriyor. "Aqua Sensör " özelliği ise bulaşığın kirlilik oranına göre en ideal su ve enerji tüketimi ile yıkanmasını sağlıyor.

Profilo"nun 2011 yılında tüketicilerine sunduğu yüksek teknolojili bulaşık makinelerinde bulunan geliştirilmiş hidrolik sistem ise suyun makine içersinde daha etkin kullanımı ve kendi kendini temizleyen bir filtre sistemi sağlıyor. Böylelikle filtrelerin ayrıca çıkarılıp, yıkanması gerekmiyor. Ayrıca bu özellik makinelerin daha sessiz ve enerji tasarrufu sağlayan bir pompa sistemi barındırması sayesinde yıkama teknolojisinde zirveye ulaşıyor.

Daha Az Su kullanabiliriz
-Profilo bulaşık makineleri, su enerji ve zaman harcama değerleri ile elde yıkama harcama değerleri karşılaştırmasına gelince;
-50 C ekonomik programa göre;
Su: Elde yıkama ile 126 litre / Bulaşık makinesi ile 13 litre.
Enerji: Elde yıkama ile 2kWh / bulaşık makinesi ile 1kWh.
Zaman: Elde yıkama ile 106 dakika / bulaşık makinesi ile ise doldurma boşaltma için 15 dakika.
-Sebzeleri elde yıkama yerine bir kaba su koyarak onun içinde yıkarsak yılda 18 ton (900 damacana) su tasarrufu sağlarız.
-Sebzeleri yıkadığımız veya yumurta haşladığımız suyu çiçek sulamada kullanabiliriz
-Musluğunuz dakikada bir damla su sızdırıyorsa yılda 12 500 litre boşa akmış demektir. Bu da 1.250 damacanaya denk düşmektedir.
-Dişlerinizi fırçalarken veya duş yaparken aralarda suyu mutlaka kapatın.
-5 dakikalık bir duş sırasında 60 litre su harcanıyor. Yeni duş başlıkları suyu ekonomik kullanıyor ve aynı zamanda suyun basıncını artırarak suyu verimli kullanıyor.
-Tuvaleti günde 1 kez de olsa çöp olarak kullanıp, amacı dışında sifonu çekerseniz yılda 4 ton su harcamış olursunuz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları