26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof.Dr. Mustafa Bilici Medipolde
10 Ağustos 2012 Cuma 12:10

Prof.Dr. Mustafa Bilici Medipol'de

Eğitim Hastanesi Kurucu Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bilici Medipol Üniversitesi öğretim kadrosuna katıldı.

Medipol Üniversitesi yeni eğitim dönemine, öğretim kadrosunu zenginleştirerek giriyor. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kurucu başhekimi Mustafa Bilici de Medipol Üniversitesi’nde…

Sağlık eğitimindeki iddiasını 2012-2013 öğretim yılında da devam ettiren Medipol Üniversitesi, her biri kendi alanında uzman isimlerden oluşan eğitim kadrosuna yeni isimler ekliyor. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kurucu başhekimi Mustafa Bilici, kamudaki görevinden istifa ederek profesör kadrosu ile İstanbul Medipol Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı.

Öğretim kadrolarının hızla geliştiğini söyleyen Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, kadroya her gün yeni isimlerin eklendiğini ve 2012-2013 eğitim döneminde beş öğrenciye bir eğitim üyesi hedefini tutturmuş olacaklarını belirtti.

Prof. Dr. Mustafa Bilici:
1965 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Adana'da tamamladı. 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak hekim oldu. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikiyatri uzmanı oldu. 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde psikiyatri doçenti oldu. 2003-2005 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde çalıştı. 2005'te Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne, Eğitim Hastanesi’ne dönüşüm amacıyla kurucu başhekim olarak atandı. 2011 yılına kadar bu görevi sürdüren Dr. Bilici, Ağustos 2012 tarihinden itibaren Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda profesör olarak çalışmaya başlayacak. ‘Uyku Bozuklukları ve Biyolojik Psikiyatri’ alanında çalışan Dr. Bilici’nin çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış 40 civarında makalesi ve editörlüğünü yaptığı "Psikiyatride Sinema, Sinemada Psikiyatri" adlı bir kitabı bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları