02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Müftüoğlu Çizginin Dışındakilerde
06 Nisan 2011 Çarşamba 15:58

Prof. Müftüoğlu Çizginin Dışındakiler'de

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Bersay İletişim Enstitüsü (BİE)'de Sağlık için önce moral ve sosyal hayat konulu konuşma yaptı.

Bu yıl, Çizginin Dışındakiler ana konsepti çerçevesinde, dünya görüşleriyle farklılık yaratmış isimleri ağırlayan Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), Prof. Dr. Osman Müftüoğlu"nu konuk etti.

Konferanslardan ve tüm faaliyetlerinden elde ettiği gelirle iletişim alanında eğitim gören Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine burs desteği sağlayan BİE"nin İletişimde Mükemmellik Programı"nın üçüncüsü Çizginin Dışındakiler"in konuğu olan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu "Sağlık için önce moral ve sosyal hayat" konulu konuşma yaptı.

Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği, Cumhurbaşkanı Sağlık Danışmanlığı görevlerinde bulunan ve İstanbul"daki Yaşasın Hayat Kliniği"nin kurucusu Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Bersay İletişim Enstitüsü"nde verdiği konferansta Süleyman Demirel"in hayatını değiştiren insan olduğunu ve hayatını Demirel"den önce ve sonra olarak ikiye ayırabileceğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, "Fiziki, ruhsal, sosyal ve moral açısından iyilik hali" olarak tanımlarken, Müftüoğlu bu tanımın sıralamasının değişmesi gerektiğini belirterek; " Sağlık için iyi bir moral ve sosyal çevreye sahip olmak gerekiyor. Bu koşulların devamında sağlığı, ancak fiziki ve ruhsal açıdan iyilik hali olarak tanımlayabiliriz." dedi.

Dünya Sağlık Örgütü"nün sağlık tanımı içine "sosyal ve moral açıdan iyilik hali"ni eklemesinin dünyanın giderek kirlenmesine bağlı olduğunu da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Osman Müftüoğlu"nun Bersay İletişim Enstitüsü"nde verdiği konferans, katılan konuklar tarafından büyük ilgiyle dinlendi.

İletişimde Mükemmellik Programı 3: Çizginin Dışındakiler sırasıyla Ayşe Ege (DiceKayek), Ece Sükan"ı konuk etmeye devam edecek:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları