24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya Anılıyor
26 Ocak 2009 Pazartesi 20:03

Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya Anılıyor

Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya, ölümünün 18. yılında kurucu dekanı olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin mezunlarınca anılıyor.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) kurucu dekanı; çoğulcu parlamenter düzeni, hukuk devletini, kişi hak ve özgürlüklerini savunan, özerk-demokratik üniversiteye inanan Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya, ölümünün 18. yılında İstanbul SBF Mezunlar Derneği tarafından organize edilen program çerçevesinde anılıyor.

29 Ocak 2008 Perşembe günü saat 9.30'da, İstanbul SBF Mezunlar Derneği yönetici ve üyeleri, İstanbul SBF'nin kurucu hocaları, öğretim üyeleri, öğrencileri ve Tunaya dostları, Tarık Zafer Tunaya ve eşi Melahat Tunaya'nın Aşiyandaki mezarları başında bir araya gelecek.

Tunaya'nın öğrencileri ve dostları aynı akşam bir sohbet toplantısında da bir araya geliyor. Akşam saat 19.00'da Aybay Hukuk Araştırmaları Vakıf Merkezi'ndeki buluşmada fakültenin mezunlarından gazeteci-yazar Şafak Altun bir süre önce yayımlanan Atatürk, İnönü ve Bayar'ın İktisat Kavgası kitabıyla ilgili bir konuşma yapacak. Ardından, fakültenin eski mezunlarından Şahverdi Demoglu ve Şaban Oruç başta olmak üzere Tunaya Hoca'dan ders almış, kendisiyle sohbet etme şansını yaşamış olan öğrencileri Tunaya ile ilgili anılarından anekdotlar anlatacak. Toplantıyı izleyecek Tunaya Dostları ve SBF mezunları da söyleşiye kendi görüş ve anılarıyla katılacak.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları