24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Söylet İstanbul Üniversitesi Rektörü
30 Aralık 2008 Salı 11:41

Prof. Dr. Söylet İstanbul Üniversitesi Rektörü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yunus Söylet'i atamasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü"ne Prof. Dr. Yunus Söylet"i atamasına ilişkin karar Resmi Gazete"de yayımlandı.

Üniversitede yapılan seçimlerde 467 oyla ikinci sırada olmasına karşın, adı; YÖK Genel Kurulu tarafından Cumhurbaşkanı"na ilk sırada gönderilen Prof. Dr. Söylet"in İÜ rektörlüğü görevine atanmasına ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete"de yayımlandı. Üniversitede yapılan seçimlerde 483 oyla en yüksek oyu Prof. Dr. Ali Akyüz almıştı.

Başbakan Erdoğan'ın Doktoru
YÖK üyeliğinden istifa ederek aday olan Prof. Söylet, İsmailağa - İskenderpaşa dergâhlarına bağlı bir vakfa ait olan Hayrunnisa Hastanesi"nde Çocuk Ürologu olarak çalıştı. Prof. Dr. Söylet, aynı zamanda Başbakan Tayyip Erdoğan"ın aile doktoru olarak bilinirken, başkanlığını yaptığı Sıcak Yuva Vakfı"nın mütevelli heyeti başkanı ise Recep Tayip Erdoğan olduğu kaydedildi.

Türbana Özgürlük bildirisinin örgütleyicilerinden biri olarak gösterilen ve AKP"ye yakınlığı ile bilinen Prof. Dr. Söylet, İstanbul Tabip Odası başkanlığı seçimlerinde AKP"ye yakın doktorların oluşturduğu Hekim Hakları Platformu listesinin başında yer almıştı. Abdullah Gül tarafından YÖK Kurulu"na atanan Prof. Dr. Söylet, rektör adayı olmasıyla beraber bu görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Söylet, Sağlıkta Toplam Kalite Yönetimi denilen sistemi savunması ile de biliniyor. (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları