26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Procat Yeni Ürün ve Çözümlerini Tanıttı
20 Haziran 2012 Çarşamba 16:20

Procat Yeni Ürün ve Çözümlerini Tanıttı

Procat ve Speechouse, çağrı merkezi sektörüne yönelik yeni ürün ve çözümlerine ilişkin son gelişmeleri, stratejik iş ortakları Interactive Intelligence - ININ ve Nuance ile birlikte düzenlediği bir etkinlikle tanıttı.

Çağrı merkezleri için kapsamlı danışmanlık hizmetleri sağlayan Procat ve Gelişmiş Ses Teknolojileri konusunda yönetilen hizmetler sunan kardeş şirketi Speechouse, stratejik iş ortakları Interactive Intelligence ve Nuance ile birlikte düzenlenen etkinlikte yeni ürün ve çözümlerini tanıttı.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilen ve iki ana oturum şeklinde düzenlenen etkinliğin ININ oturumunda, Interactive Intelligence CIC 4.0, Interaction Dialer 4.0 ve Interaction Mobilizer çözümlerine ilişkin bilgiler paylaşıldı. Nuance oturumunda ise, Nuance Call Steering - Doğal Konuşma Anlamlandırma ve Doğru Noktaya Yönlendirme ürünü, Nuance Ses Biometrisi ürün ailesi, Türkçe metni sese dönüştürme çözümleri ve mobil çözümler ele alındı. Etkinlikte ayrıca, çağrı merkezi sektörünün önde gelen şirketlerinin başarı hikayelerine ve proje deneyimlerine de yer verildi.

Geçtiğimiz hafta Interactive Intelligence tarafından Indianapolis’de gerçekleştirilen Interactions 2012 user konferansında CIC 4.0’ın özellikleri ve kullanım avantajları tüm ININ iş ortakları ve kullanıcıları ile paylaşılmıştı. Procat ve Speechouse tarafından düzenlenen etkinliğin ININ oturumunda ilk olarak, ININ EMEA bölgesi yönetim ekibi, Indianapolis’deki etkinlikte tanıtılan yenilikler ve CIC ürününün yol haritası hakkında Türkiye’deki iş ortaklarına bilgi verdi.

Oturumda ayrıca, bu yıl piyasaya sürülmesi hedeflenen Interaction Dialer 4.0’ın getirdiği yeni yaklaşımların yanı sıra global pazarda kullanılmaya başlayan Interaction Process Automation (IPA) ürününün Türkiye pazarında süreç yönetimi alanında kurumların ihtiyaçlarını ne şekilde adresleyebileceği ele alındı.

Etkinliğin Nuance oturumundaki sunumlarda ise müşteri deneyiminin değerinin yanı sıra müşteri hizmetlerinin geleceğine Nuance’ın bakışı değerlendirildi ve Call Steering (Arama Yönlendirme) ürünü ayrıntılarıyla tanıtıldı.

Çağrı merkezini arayan müşterileri karmaşık menülerden ve sonu gelmeyen tuşlamalardan kurtaran Call Steering, müşterinin ihtiyacını kendi sözcükleriyle dile getirmesini sağlıyor. Böylece müşteriler direkt olarak amaçlarına yönelik işlem yapabilecekleri şekilde otomatik olarak yönlendiriliyor ve olumsuz deneyimlerin önüne geçiliyor. Bu teknoloji, arama zamanlarını kısaltarak çağrı merkezlerinde maliyetlerin azaltılmasını sağladığı gibi, farklı telefon numaralarına gelen tüm çağrılar için tek bir erişim noktası olarak görev yaparak müşteri sadakatinin artırılmasında önemli bir rol oynuyor.

Etkinlikte son olarak, Türkçe versiyonunun Alfa ve Beta testleri Speechouse tarafından gerçekleştirilen, konuşmayı yazıya dönüştürme çözümü Nuance Dragon Dictation da katılımcılara tanıtıldı. Uygulama AppStore’da kullanıma sunulmuş bulunmakta.

Etkinlikte bir konuşma yapan Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, Türkiye’nin en genç ve en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan çağrı merkezi sektörünün pazar büyüklüğünün 1 milyar dolar seviyesini aştığını belirterek şöyle konuştu: “Bugün 55 bin gencimize istihdam sağlayan ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılı vizyonu kapsamında 2023 yılında 350 bin çalışana sahip olması beklenen çağrı merkezi sektörü, hedefler doğrultusunda istikrarlı ve ileriye doğru sağlıklı büyüme kaydediyor. Bu büyüme içinde, gerek yerel gerekse küresel işbirlikleri yaparak yenilikçiliğin kapılarını açmak ve katma değerli hizmetler sunarak farklılaşmak da büyük önem taşıyor.”  

Çağrı merkezi sektörünün adeta bacasız sanayi koluna dönüştüğünü ifade eden Ersubaşı, “Bu büyüklüğe ulaşmış bir sektörün teknolojik gelişmelere çabuk uyum sağlaması hem kurumlar hem de müşteriler açısından büyük önem taşıyor. Yeni teknolojiler müşterilerin hayatını kolaylaştırdığı ve zaman kazandırdığı gibi, güvenlik açısından da önemli avantajlar getiriyor. Stratejik iş ortaklarımız ININ ve Nuance’ın değerli katkılarıyla, Procat olarak kardeş şirketimiz Speechouse ile birlikte, maliyetleri düşüren, esneklik sağlayan ve verimliliği artıran gelişmiş çözümler sunuyoruz. Gelişen teknolojiler ve yeni uygulanmaya başlayan iş modelleri sayesinde, “Konuşma Tanıma” tabanlı çözüm ve hizmetlerin çağrı merkezleri tarafından önümüzdeki dönemde çok daha yoğun bir şekilde kullanılacağına ve sektörde olumlu anlamda önemli değişikliklere neden olacağına inanıyorum” dedi.

Procat’in bu yılki müşteri etkinliğinde, önceki yıllarda olduğu gibi, çok sayıda müşteri ve potansiyel müşteriyi bir araya getiren etkileyici bir program ortaya koyduğunu kaydeden Interactive Intelligence Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış Başkan Yardımcısı Richard Brown, “Interactive Intelligence olarak en yeni çözümlerimizi paylaştığımız etkinlikte, katılımcılardan aldığımız geribildirimler ve gördüğümüz ilgiden çok memnun kaldık. Ortağımız Procat’in uzmanlığı ve desteği ile Türkiye’de giderek büyüdüğümüzden ve pazardaki önemli payımızın daha da arttığından eminiz” diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları