27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Probilden Uzaktan Eğitim Desteği
26 Haziran 2008 Perşembe 10:42

Probil'den Uzaktan Eğitim Desteği

Probil, Avea'nın başlattığı Kırmızı Kuşak programını, uzaktan eğitim sistemi ile destekliyor.

Probil, Avea"nın geleceğin GSM yöneticilerini keşfedip yetiştirmek amacıyla başlattığı Kırmızı Kuşak adlı programını, e-öğrenme eğitim içeriklerini sunduğu Uzaktan Eğitim Sistemi ile destekliyor.

Kırmızı Kuşak programıyla yetenekli ve donanımlı yeni mezunları yalnız Avea'ya değil, Türkiye'ye ve GSM sektörüne kazandıracağına ve gençlere Bilişim ve telekomünikasyon sektörünü sevdireceğine inanan Avea, aynı zamanda çalışanlarının potansiyellerini en yüksek noktada hayata geçirmelerini sağlamak için de kişisel ve mesleki gelişim olanakları sunuyor

Avea İnsan Kaynakları Grubu Direktörü Şengül Demircan; Kırmızı Kuşak projesine Probil"in verdiği eğitim altyapısı desteğiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Probil ile AveaKampüs kapsamındaki işbirliğimizi, Kırmızı Kuşak projemize verdikleri destek ile daha da sağlamlaştırdık. Bu işbirliği, 700 gence uzaktan eğitim sistemi ile ulaşmamızı ve geleceğin fark yaratacak gençlerine bugünden gelişim desteği vermemizi sağladı."
Probil"in sunduğu Uzaktan EğitimSistemi"nde e-öğrenmeden çok daha fazlası var.

Avea"nın Kırmızı Kuşak projesine katkı sağlayacak olan, Uzaktan Eğitim Sistemi, eğitime yeni bir yaklaşım getirerek e-öğrenme ve diğer eğitim tekniklerinin hepsini bir arada sunuyor. Probil"in tek noktadan eğitim yaklaşımında tüm eğitim ve gelişim araçları tek noktadan yönetiliyor. E- öğrenmeyi tamamlayan unsurlar olarak uzaktan eğitim platformu, yüz yüze sınıf eğitimi, eğitim içeriğine uygun konuşmacı videosu, PDF formatında kitap, Powerpoint sunumları gibi her türlü dijital dokümantasyon Uzaktan Eğitim Sistemi tarafından yönetiliyor. Probil"in kurduğu benzersiz altyapı sayesinde, uzaktan eğitimin yanı sıra eş zamanlı eğitim, e-toplantı ve e-konferanslar gerçekleştirilebiliyor; eğitimi alan çalışanlar tüm eğitim datalarına ve önceden tamamladıkları eğitimlere ulaşabiliyor; yöneticilerse çalışanların eğitim süreçlerini görüntüleyebiliyor. Firmalar söz konusu eğitimleri isteğe bağlı olarak tek tek ya da bir arada alma imkanına da sahip.

Kırmızı Kuşaklı gençlerin önü açık

Avea"nın çeşitli bölümlerinde ve iş ortaklarında staj yapma ve işe başlama hakkı kazandıracak Kırmızı Kuşak programına başvuran 6 bin kişi arasından seçilen 700 genç, diğer olanakların yanısıra Probil"in sunduğu Uzaktan Eğitim Sistemi ile eğitim almaya da hak kazandı. Program sonunda başarılı olan gençler Avea"nın yanı sıra, Avea"nın Probil"in de içinde olduğu 20"ye yakın iş ortağında istihdam edilecekler.

Kırmızı Kuşak programı farklı kariyer tercihlerine yönelik olarak iki ana projeden oluşacak şekilde yapılandırıldı. 1-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Kampavea projesinde gençler 4 günlük bir kamp süresince iş ve sosyal sorumluluk alanlarında vaka çalışmalarıyla ekip olarak yaratıcı çözümler ürettiler. 18 Haziran tarihinde finali yapılan "İdeavea" projesinde ise geleceğin teknolojisini geliştirecek gençler, Avea"da değişik teknoloji platformlarını kullanarak katma değerli servis alanında fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakaladılar..

e-öğrenme İnsan Kaynakları çalışanlarının hizmetinde

İş dünyasında rekabette öne çıkabilmek için öncelikle nitelikli işgücüne ihtiyaç duyan kurumlar, bu nedenle gerek mesleki gerekse profesyonel gelişim eğitimleriyle çalışanlarının sürekli gelişimini sağlamaya çalışıyor. Kurum içi eğitimler, farklı sebeplerle tam olarak gerçekleştirilemediği için, çalışanların yıl içinde almaları hedeflenen eğitim saatlerinin artırılmasında e-öğrenme kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları