22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Probil Eğitim Fuarı 2007de
26 Nisan 2007 Perşembe 13:56

Probil Eğitim Fuarı 2007'de

Probil, e-öğrenme konusundaki atılımları ve eğitim yazılımlarını Eğitim Fuarı 2007'de eğitim profesyonelleriyle paylaştı.

Probil, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın himayesinde 24 – 28 Nisan 2007 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen Eğitim Fuarı’na (EF 2007) katıldı. Eğitimde teknoloji kullanımı, e-öğrenme ve uzaktan eğitim sistemleri, toplumu bilgi ekonomisine hazırlayacak işgücünün yaratılması için istihdama yönelik bilgi odaklı eğitim sistemleri gibi özel konuların ön plana çıkarıldığı Fuar süresince, Probil de e-öğrenmeye yönelik çalışmalarını ve vizyonunu ziyaretçilerle paylaştı. Probil’in ilköğretim öğrencileri (4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflar) için, aralarında ‘Deprem Eğitimi’, ‘İnternet Eğitimi’, ‘Temel Bilgisayar Eğitimi’ ve ‘Yabancı Dil Eğitimleri’ gibi başlıkların olduğu ve çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı Eğitim Yazılımları da fuar kapsamında tanıtıldı.

EF 2007, 24 Nisan Salı günü T.C. Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, AB Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Marc Pierini, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın açılış konuşmalarıyla başladı. 5 gün sürecek fuarın 3. gününde, M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Prof. Dr. Nizami Aktürk’ün başkanlığı’nda geçekleştirilecek “Eğitimde Teknoloji Kullanımı” adlı oturuma Probil Genel Müdürü Hakan Arıtürk de katılacak.

T.C. Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Probil standını ziyaret etti. Bakan Çelik, fuara olan desteklerinden ötürü fuar sponsorluğu teşekkür plaketini Enocta Genel Müdürü Cahit Topsever ve Probil Ankara Satış Müdürü Ahmet Şüküroğlu’na teslim etti.

Probil Eğitim Yazılımları çocuklara teknolojiyle öğrenmeyi sevdiriyor

Probil, e-öğrenme konusundaki iştiraki Enocta tarafından hazırlanan Eğitim CD’leri aracılığıyla çocukların eğitimini keyifli hale getirmeyi amaçlıyor. Eğitim CD’leri, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Müfredatı temel alınarak ve konunun uzmanlarının danışmanlığında hazırlanıyor. İlköğretimin 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflarında okuyan çocuklara yönelik hazırlanan Eğitim CD’leri yaş gruplarına ve özel ilgi alanlarına da hitap ediyor.

Örneğin Alıştırma Dünyası CD koleksiyonu, öğrencilere öğrenim yılında gördükleri temel kavramları eğlenceli bir ortamda çalışma ve öğrenilenleri pekiştirme olanağı tanıyan bir multimedya ürünü olarak ön plana çıkıyor. Bellek Geliştirme Eğitim CD’sinde ise beyin, bellek ve öğrenme ile ilgili çocukların merak ettiği hemen her şey yer alıyor. Çocuklar, beynin ve belleğin yapısından öğrenme stratejilerine hemen herkesin yararlanabileceği çok sayıda konuyu izleyerek ve dinleyerek kolayca inceleyebiliyor.

‘Dijital Fotoğrafçılık Eğitimi’, ‘Dijital Video Eğitimi’, ‘Suluboya’, ‘Karakalem’ gibi çok çeşitli başlıklarda hazırlanmış olan Probil Eğitim CD’lerine http://www.webokul.net adresinden ulaşılabiliyor.


Probil Hakkında

Telekom, finans, kamu ve reel sektörde güçlü bir referans ağına sahip Probil, müşterilerine rekabet avantajı sağlayan; sektörel çözüm, iş çözümleri, sistem entegrasyonu, dış kaynak kullanımı, servis ve bakım hizmetleri, network çözümleri ve danışmanlık gibi geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Türkiye’de bilişim sektöründe hem yerli hem de yabancı sermayeli yatırım şirketlerinin ortak olduğu tek teknoloji şirketi olan Probil’in iştirakleri ile beraber 430 çalışanı, 9 şubesi ve 42 iş ortağı bulunuyor. Probil, her biri kendi alanında uzman iştirakleri Enocta, Akademi, Bizitek, ve BDH ile farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunuyor. Güçlü ve yaygın servis ağı ile müşteri memnuniyetini her geçen gün artıran Probil; İstanbul ve Ankara ‘da datacenter altyapısına sahip.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları