24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Probil Çalışanlarından TOÇEVe Destek
10 Haziran 2010 Perşembe 15:26

Probil Çalışanlarından TOÇEV'e Destek

Probil çalışanları TOÇEV için Artiz Mektebi isimli oyunu sergiledi.

Teknoloji şirketi Probil"in çalışanları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında seyirci karşısına çıktı. TOÇEV"in "Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir" kampanyasına destek sağlamak amacıyla tiyatro sahnesine çıkan Probil çalışanları, Müjdat Gezen ve Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan "Artiz Mektebi" isimli oyunu büyük başarıyla sergiledi.

Ortaköy Afife Jale Tiyatro Salonu"nda gerçekleştirilen oyunu, tiyatro oyuncusu ve aynı zamanda TOÇEV gönüllüsü olan Hakan Bilgin yönetti. Oyunda, Probil ve iştirak şirketi çalışanlarının yanı sıra Probil"in müşterisi Intertech"in çalışanları da rol aldı. Gösteriden elde edilen gelirlerle TOÇEV vasıtasıyla, maddi olanaksızlıklarla uzak coğrafyalarda eğitim almaya çalışan çocukların eğitim ihtiyaçları karşılanacak.

Tiyatro sevgisi, disiplini ve azmi, amatör ruh ile birleştirerek sahne alan Probil Amatör Tiyatro Topluluğu Ekibi, çözüm müdürleri, satış temsilcileri, mühendisler, pazarlama müdürü, avukat, CFO, genel müdür ve danışmanlar gibi Probil'in tüm departmanlarında çalışanlardan oluşuyor. Probil Amatör Tiyatro Topluluğu, geçtiğimiz sene de "Papa'nın Kaçırıldığı Gün" isimli oyunu yine TOÇEV yararına sahnelemişti.

"Probil ekibi, yedi ay boyunca haftada iki kez, iş çıkışında bir araya gelerek önce oyunculuk eğitimi aldı, ardından "Artiz Mektebi" oyununa hazırlandı. Sahneye konulan oyun, 1000 kişi tarafından izlenerek TOÇEV'in "Bir Şey Değişir Her Şey Değişir" kampanyasına katkıda bulundu."

Oyunlar sürecek, çocuklar okuyacak

Oyunun yönetmenliğini üstlenen ve kendisi de bir TOÇEV gönüllüsü olan Hakan Bilgin, oyunun hazırlıkları sırasında çok keyifli zamanlar yaşadıklarını söyledi ve sözlerini söyle sürdürdü: "Probil Amatör Tiyatro Topluluğu ile süregelen yolculuğumuz heyecanla başladı ve çok güzel sonuçlandı. Oynayan, oynatan ve izleyen mutlu ise bunların hiçbirini tanımayan çocuklar, bununla mutlu ediliyorsa, her şey çok daha güzel demektir. Probil ekibine, yaşadığım herşey için çok teşekkür ediyorum."

Probil CEO"su Mehmet Ali Tombalak da, Probil Amatör Tiyatro Topluluğu"nun tüm Probil grubu çalışanlarına motivasyon kazandırdığını ve şirket içi iletişime büyük katkı sağladığını belirterek, "Probil ekibi, sürdürdüğü bu çalışma ile hem bazı çocukları sevindirdi, hem de sahne tecrübesi yaşadı. Geçtiğimiz yıl da bir oyun sergileyen ekibimiz, bundan sonra da çalışmalarına devam edecek. Böylelikle hem eğitime hem de ülkemizin geleceğine katkı yapmayı sürdüreceğiz." dedi.

Sahne ve iş yaşamının benzerliği

"Artiz Mektebi" adlı oyunun, Probil şirketler grubu tarafından gerçekleştirilen en gurur verici projelerden biri olarak başarı hikâyeleri arasında yerini alacağını belirten Genel Müdür Esra Öztezcan ise söyle konuştu: "İçinde bulunduğum bu çalışmalar, birçok farklı açıdan beni heyecanlandırdı. Yönetmenimiz Hakan Bilgin'in bize inancı ve bizim ona ve sonuca ilişkin bağlılığımız. İşte bu heyecanı gerçeğe dönüştürenler bunlar oldu. Her birimizin farklı dinlenme şekilleri ve alanları var tabi ki, ama bir tiyatro oyununda yer almak bizler için hayal bile edemeyecek olduğumuz unutulmaz bir hikâye oldu. Bir diğer mutluluğumuz da, bu oyunun gelirinin TOÇEV ile birlikte bir projede kullanılıyor olması. Her birimiz kişisel ve kurumsal olarak, mutlaka sosyal sorumluluk anlamında da elimizden ve gönlümüzden geleni yapmaya çalışıyoruz ama bu çok farklı. Biz 30 kişi, el ele, inançla, vazgeçmeden, her şeyi göze alarak, bir ürün yarattık. Bu ürünün sonucu ise daha fazla çocuğun okumasına katkıda bulunarak torunlarımıza anlatırken gurur duyacağımız bir hikaye oldu."

Oyunda rol alan Probil Yönetim Kurulu Üyesi Ümit İlhan da iş yaşamlarının yanı sıra kısıtlı bir sürede eğlenerek amatör tiyatro yaptıklarını belirtti ve şunları ekledi: "Aslında iş yaşamı da tiyatro sahnesine benziyor. İkisinde de başarılı olmak için bir disiplin içinde olmanız gerekiyor. Bir takım olmak zorundasınız. Her an her şey olabileceği için hızlı karar vermek ve çözüm üretmek durumundasınız. Sahip olduğunuz enerjiyi geliştirerek aktarabilmeli ve rol arkadaşlarınızın enerjisini paylaşabilmelisiniz. En büyük fark ise tiyatroda senaryonun sabit ve izleyenlerin hoşgörülü olması. Tabii asıl büyük mutluluk, tüm bunların sonucunda çok sayıda çocuğun eğitimine katkı sağlamak."

Oyun hakkında kim ne dedi?

Afife Jale Tiyatro Salonu'nda sahnelenen oyunu izleyen Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: "Hayatımdaki en 'profesyonelce', ama aynı zamanda en 'amatör ruhlu' oyunu izledim. Sadece iyi zaman geçirmedim, aynı zamanda insanların azim ve istekle neler yapabileceğine, takım ruhu oluşturmanın ne kadar yaratıcı yolları olabileceğine, ne denli yetenekli kişileri barındıran bir iş ortağına sahip olduğumuza, sosyal sorumluluk ile eğlencenin ne kadar güzel birleştirilebileceğine tanık oldum. Dahası, bir ortak amacın, bir topluluğun parçası olma hissinin sadece beraber iş yapmaya göre ne kadar güçlü ve zevkli olabileceğini de gördüm. Benim için çok iyi bir 'hayat mektebi' oldu. Bunu yaşattıkları için Probil ekibine çok teşekkür ediyor ve inanılmaz sahne performanslarından dolayı da tebriklerimi sunuyorum."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları