17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prize Takılan Modem Bircom Güvencesiyle
12 Nisan 2012 Perşembe 23:47

Prize Takılan Modem Bircom Güvencesiyle

Almanya’nın en büyük genişbant cihazları üreticisi AVM tarafından üretilen FRITZ!Powerline ürünleri Türkiye’de satışa sunuldu.

Farklı odalarda bulunan ve internet bağlantısına ihtiyaç duyan akıllı televizyon, oyun konsolu gibi cihazlar için kablo çekmek, hem maliyeti yükseltiyor hem de estetik açıdan göze hoş görünmüyor. Bu nedenle kullanıcılar da interneti farklı cihazlara paylaştırmak için kablolu çözümleri pek göz önünde bulundurmuyorlar. Kablosuz çözümler de güvenlik, sağlık ve hız gibi endişelerden dolayı her zaman tercih edilmeyebiliyor.

Evdeki mevcut elektrik hattı üzerinden data trafiğini ekstra kablo kullanmadan, hem de 500 Mbit/s hızında taşımak isteyen kullanıcılar için geliştirilen, Almanya’nın en büyük genişbant cihazları üreticisi AVM tarafından üretilen FRITZ!Powerline ürünleri Bircom distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunuldu. 500E ve 520E modellerinden oluşan FRITZ!Powerline serisi, elektrik şebekesi üzerinden hızlı ve güvenli ağ bağlantısı sağlıyor.

Herhangi bir elektrik prizini güvenli ağ bağlantısı sunan Gigabit Ethernet prizine dönüştüren FRITZ!Powerline ürünleri, evin ya da ofisin yerel ağ bağlantısı bulunmayan bölümlerindeki bilgisayar, yazıcı, akıllı televizyon, Blu-ray oynatıcı gibi cihazların yerel ağa ve internete bağlanmasını sağlıyor. Kablosuz ağının güvenliğinden endişe eden, hızından memnun olmayan ya da sağlık gerekçeleriyle kablosuz ağ kullanmak istemeyen kullanıcılara güvenli ve hızlı kablolu ağ bağlantısı sunan 500E ve 520E, yerel ağ kablolama maliyetlerini ortadan kaldırırken, yaşam alanlarını kablo karmaşasından da kurtarıyor.

500 Mbit/s’e kadar veri aktarımı
Kullanımı son derece kolay, tak-çalıştır özellikli ikili setler halinde satılan FRITZ!Powerline ürünleri, AES 128 bit ile şifrelenmiş güvenli veri aktarımını 500 Mbit/s hızına kadar gerçekleştirebiliyor. Ürünleri kullanmak için, FRITZ!Powerline adaptörlerden birini yakınlarında yerel ağ bağlantısı olan bir prize, diğer adaptörü ise ağ bağlantısının bulunmadığı bir noktadaki prize takmak yeterli oluyor. Yeni adaptörlerin tek tuşla sorunsuz olarak sisteme dahil edilebilmesi, yerel ağ bağlantısının kolaylıkla genişletilebilmesini sağlıyor.

Video ve VoIP uygulamalarına trafikte öncelik
3-4 Watt aralığındaki enerji tüketimi ile verimli güç yönetimi sunan FRITZ!Powerline ürünleri, bekleme sırasında ise 1 Watt’dan daha az enerji harcıyor. HD / 3D video, ses ve veri uygulamaları için yüksek hızlı ağ bağlantısı sağlayan cihazlar, ‘Quality of Service’ özelliği sayesinde video ve VoIP uygulamalarına trafikte öncelik tanıyor. 200 ve 500 Mbit/s sınıfındaki birçok powerline adaptör ile uyumlu çalışabilen FRITZ!Powerline ürünleri, IPv6 desteğine de sahip bulunuyor. 

Teknik özelliklerinin neredeyse tümü aynı olan FRITZ!Powerline 500E ve 520E’nin en temel farkı, 520E adaptörlerinin dahili elektrik prizine sahip olması. Bu sayede, 520E’nin takıldığı elektrik prizi, diğer elektrikli cihazları beslemek için kullanılmaya devam edilebiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları