18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prestijli Üniversitelere SolidWorks Lisansı
04 Mart 2011 Cuma 14:45

Prestijli Üniversitelere SolidWorks Lisansı

Lider 3D tasarım yazılımı SolidWorks, dünyanın en ünlü üniversitelerindeki bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik bölümlerinin eğitim müfredatlarına girdi.

DS SolidWorks Corp."tan yapılan açıklamaya göre bilim, teknoloji ve mühendislik alanında yüksek standartlar nedeniyle küresel ölçekte öğrencilerin öncelikli tercihi olan üniversitelerde 1 milyondan fazla lisanslı SolidWorks yazılımı kullanılıyor.
Geleceğin tasarımlarına esin kaynağı oluşturan 3D bilgisayar destekli tasarım yazılımı SolidWorks, dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim müfredatlarının öncelikli tercihi oldu. DS SolidWorks Corp. tarafından yapılan açıklamaya göre ABD"den Hindistan"a, Çin"den Avustralya"ya kadar, bilim, teknoloji ve mühendislik alanındaki eğitim standartlarıyla öne çıkan büyük üniversiteler, toplamda 1 milyonu aşkın sayıda SolidWorks yazılım lisansı satın aldı. SolidWorks yazılımlarını tercih eden dünyaca ünlü üniversite ve yüksek okul arasında MIT"den (ABD), Cambridge Üniversitesi"ne (İngiltere), yeni çağın mühendis ve bilim adamlarını yetiştiren eğitim kurumları yer alıyor.
Bu eğitim kurumlarındaki milyonlarca öğrenci, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki eğitimlerini, dünyanın en gelişmiş yazılımlarından biri olan SolidWorks ile tamamlıyor, kariyerlerine dünyanın en seçkin tasarım ve mühendislik topluluklarının birer üyesi olarak devam ediyorlar.
DS SolidWorks Türkiye Satış Yöneticisi Murat Tüzüm, rekabetçiliğe odaklı ekonomilerde eğitimin yapısal değişimine dikkat çekerek SolidWorks"ün akademik dünyada neden büyük bir ilgiyle karşılandığını şu sözlerle değerlendiriyor:
"Küresel ekonomide rekabetçiliğe odaklanmak zorunda olan dünyanın en ünlü markalarının fark yaratan tasarımlarına ilham veren SolidWorks, aynı zamanda dünyanın en seçkin mühendis ve tasarımcı topluluklarının da yaygın olarak kullandığı bir yazılımdır. Teknoloji sektörüne, sanayiye ve bilimsel araştırmalara nitelikli insan kaynağı sağlayan ünlü üniversiteler de sayısız tasarım yetkinliğini birarada sunması nedeniyle SolidWorks"ü stratejik bir araç olarak değerlendiriyor."
Türkiye"de 43 üniversitede
SolidWorks"ün gelişmiş teknolojisi ülkemizin önde gelen üniversitelerinde mühendislik ve tasarım öğrencilerine ilham kaynağı oluyor. Türkiye"de 43 üniversitedeki 5 binin üzerinde lisans sayısıyla SolidWorks, eğitim kadrolarına geleceğin tasarımcılarını yetiştirmede güçlü bir lojistik destek sunmuş oluyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), ODTÜ, Hacettepe, Karadeniz Teknik, Yıldız Teknik gibi ülkemizin mühendislik ve fen fakülteleriyle tanınmış köklü üniversiteleri ile Bilkent, Sabancı, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Yeditepe gibi saygınlığını kanıtlamış özel üniversitelerimiz, ülkemizde SolidWorks"ü lisanslı kullanan saygın yüksek öğretim kurumları arasında yer alıyor.
İTÜ Çevre Mühendisliği"nin tercihi
Solidworks, İstanbul Teknik Üniversitesi"nde uygulanan çeşitli eğitim programlarnında geleceğin mühendislerinin yetişmesine katkıda bulunuyor. CAD yazılımlarında tartışmasız bir standart haline gelen Solidworks yazılımı bugün İstanbul Teknik Üniversitesi"nin Makina, Gemi İnşaat gibi fakültelerinde öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından etkin bir şekilde kullanılıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Halefşan Sümen Engineering Management programında verdiği Product & Process Development dersinde öğrencileri ile birlikte Solidworks"ün gelişmiş teknolojisinden faydalanıyor.
Dr. Halefşan Sümen, Solidworks"ün bir CAD yazılımı olarak alternatiflerine yeğlenmesinin gerekçelerini şöyle açıklıyor;
"SolidWorks, öğrencilere profesyonel mühendisliğin gerektirdiği tüm yetkinlikleri sunuyor. Tasarımcının üretkenliğini ve işlerin kalitesini yükseltirken, tasarımcılar arası iletişimi iyileştiriyor ve daha tasarım aşamasındayken dokümantasyon yapma olanağı veriyor. Ayrıca imalat işlemleri için uygun bir veri tabanı altyapısı sunuyor. Solidworks sürekli gelişen bir teknolojiye sahip ve çok çabuk öğrenilmesi nedeniyle öğrenciler teknolojinin içinde kaybolmaık yerine doğrudan kendi tasarımlarına odaklanma fırsatı bulabiliyorlar".
İTÜ öğretim üyelerinden Dr. Halefşan Sümen, Solidworks"ün etrafında tamamlayıcı yazılımlardan oluşan bir uydu yazılım kümesinin bulunmasının özellikle bu platformun tercih edilmesi için önemli bir motivasyon unsuru olduğunu söylüyor. Bu anlamda Solidworks, mühendis ve tasarımcıların ihtiyaç duydukları birçok araç, yazılım ve eğitim paketini birlikte sunuyor.
Analiz ve simülasyon için SW Simulation; çevresel etkilerin ölçülmesi ve çevre dostu ürünlerin geliştirilebilmesi amacıyla SW Sustainability, imalat, yerleşim ve dokümantasyon konularında bütünleşik çözümler üretmeye yarayan EPDM, broşürlerin hazırlanması gibi bazı yayıncılık olanakları sunan 3DVIA Composer gibi farklı yazılımların varlığı, Solidworks"ü diğerlerinden farklı ve eşsiz kılan bir ekosistem oluşturuyor.
Çok değerli eğitim kaynakları ile geliyor
DS SolidWorks, eğitim ortamını destekleyen son derece zengin bilgi kaynaklarını eğitmenlerin ve öğrencilerin hizmetine sunuyor. Bu yazılımla çalışan tüm öğrenciler yazılımın içinde bulunan zengin Robot Tutorial"lerine erişebiliyor. Robot tasarımı için bir tür rehberlik sağlayan bu kaynaklar, robotun ilk parçasından derlenmesi aşamasına kadar öğrenciye yol gösteriyor.
SolidWorks Teacher Blog ise bu yazılımı hemen her düzeyde kullanan eğitmenlere tasarım ve mühendislik konusunda zengin bir bilgi kaynağı sunuyor. Yazılımın yüklü olduğu öğrenci dizüstü bilgisayarlarından ev bilgisayarlarına kadar hemen her yerden SolidWorks"ün diğer bütün bilgi kaynaklarına anında erişmek mümkün. Geleceğin çevreci tasarımları için zengin bir araç seti sunan SolidWorks, bu arada sürdürülebilir tasarım yaklaşımını tanımlayan yöntemler ile tasarımcılara ve mühendislere en uygun yol haritasını sağlıyor. SolidWorks sertifikasyonu ise bu alanda ilk kez çalışacak olanların yetkinliğini, onlara mükemmel bir beceri seti kazandırarak artırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları