17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polinastan Eğitime Destek
09 Mart 2009 Pazartesi 18:11

Polinas'tan Eğitime Destek

Polinas Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Robot yarışmasına katıldı.

Yıldız Holding Ambalaj Grubu Şirketleri"nden Polinas"tan eğitime tam destek. Polinas Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi ilk çizgi izleyen robotları Polinas ile Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı"nın (JICA) işbirliğiyle düzenlenen Üçüncü Robot Yarışması"nda bütün dikkatleri üzerine çekti.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Robot Yarışması 5 ve 6 Mart tarihlerinde Ankara Selim Sırrı Tarcan Kapalı Spor Salonu"nda Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Japonya Büyükelçisi Nobuaki Tanaka"nın katılımıyla yapıldı.

Dört farklı kategorideki yarışmaya 437 robot katıldı. Bu dört kategori; Çevre Konulu Yarışma, Sumo Robot Yarışması, Çizgi İzleyen Robot Yarışması ve Serbest Robot Yarışması olarak belirlendi.

Yarışmada 1192 öğrenci, 409 sorumlu öğretmen/öğretim üyesi olmak üzere toplam 1601 kişi yarıştı. Yarışmacı robotların; yüzde 88"i üniversitelerden, 12"si Genel Lise-Anadolu Lisesi-Fen Liseleri"nden, 8"i Özel Lise-Özel Fen Liseleri"nden 329"u mesleki ve teknik liselerdendi.

Polinas Anadolu Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi, Robot Yarışması"na katılarak öğrencilerin bilgi ve becerilerini arttırmayı, yeni teknolojileri takip etmelerini sağlamayı; sosyalleşerek medeni cesaretlerinin gelişmesini ve kendi öz güvenlerinin yükselmesini amaçladı.

Bu çalışmayı Sosyal Sorumluluk Projesi olarak çok önemseyen Polinas, öğrencilerin bu yarışmaya katılmaları için yarışmada onların yanında yer alıp hertürlü destekte bulundu.

Robot kulübü etkinlikleri genellikle atölye derslerinde boş kalınan zamanlarda yapıldı. Bu çalışmalar yapılırken; çeşitli oyuncak, bozuk CD-ROM, eski teyp, elektrik-elektronik cihazlardan faydalanılarak, Internet'teki konuyla ilgili sitelerden ve kendi bölümlerine ait ders kitaplarından yola çıkıldı.

Polinas Robot"u pic 16f84a mikroişlemcisi ile kontrol edildi. Kontras sensörü olarak cny 70 kullanıldı, algılama devresi dört sensöre çıkartılarak hassas bir algılama yapılması hedeflendi.

Polinas"ın iştiraklerinden olan Anadolu Holding"in Anadolu Vakfı tarafından yaptırılan Polinas Endüstri Meslek Lisesi 2006-2007 öğretim yılında faaliyete geçti. Polinas yöneticileri okulu ziyaret edip öğrencilerle ilgileniyor, öğrencilerin ihtiyaçları konusunda maddi ve manevi destek veriyor. Okulun ihtiyaçları Polinas tarafından tamamlanıyor. Örneğin önümüzdeki dönemde Polinas okulun Teknoloji Bölümü"ne makine sağlayacak.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları