26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polenzden Türkiye Yorumu
29 Temmuz 2008 Salı 15:04

Polenz'den Türkiye Yorumu

Alman Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Ruprecht Polenz, Türkiye'de yaşanan iç krizi AB ilişkilerine sıkılmış bir kurşun olarak gördüğünü söyledi.

Almanya'nın önde gelen Hıristiyan Demokratlarından Federal Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Ruprecht Polenz, "Türkiye'de yaşanan kriz AB ilişkilerine sıkılmış bir kurşundur" dedi.

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle" e açıklamalarda bulunan Polenz, şu an sözkonusu olan krizin öncelikle Türk iç politikasını olumsuz etkilediğini belirterek, şöyle konuştu: "Ekonomide ilk kriz emareleri görülmeye başlandı. Bu iç politik krize odaklanılması nedeniyle reform sürecinin aksaması da kuvvetle muhtemel. AB"ye tavsiyem, reformların sürdürülmesi konusunda Türkiye'ye yardımcı olmaya devam etmeleri. Ancak şurası kesin ki bu kriz, AB ilişkilerine sıkılmış bir kurşundur."

Sık sık Türkiye'de en üst düzeyde temaslarda bulunan Polenz, AKP"nin kapatılması ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, "Bence partinin kapatılıp kapatılmamasından ziyade asıl önemli olan 70 ileri gelen AKP"li hakkında talep edilen beş yıllık siyaset yasağının getirilip getirilmeyeceği. Düşünsenize, Almanya"daki kitle partilerinden mesela Birlik Partileri ya da Sosyal Demokratlar"dan 60-70 politikacı beş yıl süreyle siyaset yapamasa, bunun, ilgili partinin siyasi faaliyetlerindeki inandırıcılığı üzerinde ne gibi bir etkisi olurdu acaba?" dedi.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları