23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PlayStation Vitada Bir Oyun Efsanesi
31 Ocak 2012 Salı 19:36

PlayStation Vita'da Bir Oyun Efsanesi

80'li yıllara damgasını vuran Karate Kid serisinde genç karateci Daniel-san’ın unutulmaz bilge hocası Miyagi Usta, PlayStationVita’da Reality Fighters’a hem büyük usta hem de son dövüşçü olarak katıldı.

Unutulmaz, Kötü öğrenci yoktur, kötü öğretmen vardır. Öğretmen söyler, öğrenci uygular repliğinin sahibi, efsanevi dövüş ustası Mr. Miyagi ( Pat Morita), Sony’nin 22 Şubat 2012 tarihinde, tüm dünyada eş zamanlı olarak pazara sunacağı, merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation®Vita (PS® Vita) ile yeniden dövüş sahnesinde. Miyagi Usta, bu defa, PS® Vita’nın gerçek mekanlarda sanal dövüşçüleri yöneterek, turnuvalara katılma imkanı sunan Augmented Reality destekli dövüş oyunu Reality Fighters ile yeni çıraklar yetiştirecek.

Miyagi Usta ile PS® Vita’da dövüş sanatı

PSP’deki Invizimals adlı oyunları ile tanıdığımız Novarama Technologies tarafından PS® Vita’ya özel geliştirilen Reality Fighters oyununda, Miyagi Usta, oyunculara, önce PS® Vita kameralarını kullanarak, kendi surat fotoğraflarını, oyundaki dövüşçülerin suratının yerine yerleştirmeyi gösterecek. Bu sayede oyuncular, gerçek anlamda kendilerini oyunun içinde hissederek, dövüş deneyimi yaşayacak. Miyagi Usta, özlü sözleri, bilgeliği ve ipuçları ile oyunculara, bu zorlu yolculukta yol gösterici olacak ve onları, cesaretlendirerek, gerçek birer Reality Fighter kimliğine kavuşmalarını sağlayacak.

Büyük sınav, Miyagi Usta ile karşılaşınca başlıyor

Tüm öğrenme süreçlerinden sonra oyuncular için tek bir final sınavı kalacak: Miyagi Usta ile dövüş. Eşsiz karate dövüş stilinin yanı sıra Miyagi Usta, oyun içerisindeki on beş farklı dövüş stilini de ustalıkla kullanabildiği için bir hayli zorlu ve yorucu bir rakip. Zafer kazanmak isteyen oyuncuların tüm bu bilgeliği ve tekniğe karşı çok dikkatli olması gerekiyor.

 

Azmin zaferi: Unutulmaz bir sahneyi yaşamak 

Oyunda, azimli oyuncular, çok güzel bir şekilde ödüllendiriliyor. Bu aşamaya gelen oyuncular, Karate Kid filminde Daniel-san’ın, Miyagi Usta ile karşılaştığı ilk sahnedeki özel kıyafetini giyme ve Mr. Miyagi olarak oyuna devam etme şansına erişiyor. Ayrıca, oyuncular, Miyagi Ailesi’ne ait olan özel alın bandının da kilidini açarak, oyun boyunca bu şanlı bandı takabiliyor. 

Sinema tarihinin unutulmaz efsanesi

Mr. Miyagi, sinema tarihinin sevgiyle hatırlanan en unutulmaz karakterleri arasında yer alıyor. Sıra dışı eğitim teknikleri, eşsiz mizah gücü ve bilgeliği, Miyagi Usta’yı, ilk olarak 1984 yılında sinema perdesine merhaba diyen orijinal Karate Kid filmi ve devamında gelen serileri (Karate Kid Bölüm: 2 ve Karate Kid Bölüm: 3) ile dünyanın en ünlü ve sevilen karate hocası haline getirdi. Miyagi rolünü canlandıran ve 2005 yılında hayata veda eden oyuncu Pat Morita’ya da Akademi (Academy Awards®) ve Altın Küre (Golden Globe® Awards) Ödülleri’nde En iyi Erkek Oyuncu dalında ödül getirdi. Efsanevi Sensei şimdi de, PS® Vita oyuncuları için geri döndü.

Usta Miyagi’ye, Jim Ward sesiyle hayat veriyor

Oyunda büyük usta Miyagi’yi, Call of Duty, Ratchet & Clank, Metal Gear Solid ve daha nice önemli oyuna karakteristik sesiyle hayat veren ünlü aktör Jim Ward seslendiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları