29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PlayStation® Moveda Satış Başarısı
07 Aralık 2010 Salı 13:35

PlayStation® Move'da Satış Başarısı

PlayStation® Move dünya lansmanını gerçekleştirdiği Ekim 2010'dan bu yana 4,1 milyon adet satarak büyük bir başarı yakaladı.

Sony Computer Entertainment Inc."ın (SCEI) 30 Kasım 2010 tarihi itibariyle açıkladığı satış sonuçlarına göre PlayStation® 3 için çıkarılan PlayStation® Move hareket kumandası dünya genelinde toplam 4,1 milyon adet sattı. PS Move, sadece 2 ay önce Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya"da ve 1 ay önce de Japonya"da gerçekleştirilen dünya lansmanını takiben geçen bu kısa sürede ulaştığı satış adetleri ile dünya çapında rekor niteliğinde bir başarıya da imza attı.

PlayStation oyun dünyasına hareket getirmeye devam edecek
Türkiye"de satışa çıktığı Ekim 2010"dan bu yana 20 bini aşkın satış adetlerine ulaşan PS Move"un başarısını değerlendiren Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı şunları ifade etti: "PlayStation® Move"un dünya lansmanını takip eden yaklaşık 2 aylık kısa bir sürede Türkiye"de 20 bini aşkın ve dünya çapında toplam 4,1 milyon adet satması bizim için çok önemli bir başarı. Elbette başarımızın tek göstergesi bu rakamlar değil. Kısa sürelerde, yenilikçi yaklaşımımızla oyun dünyasına bambaşka bir boyut getiriyoruz. Bu, dinamizm Sony PlayStation markasının DNA"sında var ve 2011 için hedeflerimiz, hem dünya hem Türkiye pazarı için çok büyük. Başarılarımızı katlayarak, sektöre hareket getirmeye ve değer katmaya devam edeceğiz."

PlayStation Move hareket kumandası, hareketlerin en iyi açıyla ve kesin algılanabilmesi için PlayStation® Eye kamera ile birlikte çalışıyor ve oyuncunun 3 boyutlu alanındaki hareketini mükemmel şekilde algılayarak, kullanıcıya kendini oyunun içinde hissettiriyor. Oldukça gerçekçi ve etkileyici bir deneyim yaşatan PlayStation Move, kullanıcının hareketini yakalamakla kalmıyor, aynı zamanda, oyuncunun görselini de yakalıyor ve yepyeni bir augmented reality deneyimi de sunuyor.

Harekete geçiren 25"den fazla oyun
PlayStation Move, büyük - küçük, kadın -erkek, çok farklı cinsiyet ve yaş gruplarının zevkine hitap edebilecek içerikte 25"i aşkın oyun sunuyor. Sports Champions, Start the Party, EyePet Move Edition, MAG, SingStar Dance ve daha fazlası PS Move"un öne çıkan oyunları arasında yer alıyor. Milyonlarca hayranı tarafından heyecanla beklenen Killzone 3 ve LittleBigPlanet 2 de PS Move"a çok yakında gelecek ve her tip oyuncuya çok eşsiz deneyimler yaşatacak oyunların başında geliyor.

5 yılda, yaklaşık 42 milyon adet PS3 satıldı
Yine Sony Computer Entertainment tarafından Eylül 2010 itibariyle açıklanan bilgilere göre lanse edilişinin 5. yılında dünya çapında toplam 41 milyon 600 bini aşkın PS3 satışı gerçekleşti. PS3, 2010"un son çeyreğinde de özellikle PS Move ve 3 boyutlu stereoskopik oyunları ile büyük bir atılım yaptı. Gelecek dönemde de PlayStation® platformu üzerinde eğlence ve deneyim odaklı gelişmeler devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları