25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Play to Learn, Nişantaşı Şubesi Eğitime Başladı
04 Ocak 2012 Çarşamba 08:50

Play to Learn, Nişantaşı Şubesi Eğitime Başladı

2-6 yaş grubu çocuklara yönelik hizmet veren Play to Learn Akatlar Şubesi’nin ardından Nişantaşı Şube’sini de açtı.

2-6 yaş grubu çocuklara yönelik çok kültürlü eğitim anlayışı ile hizmet veren anaokulu Play to Learn Akatlar Şubesi’nin ardından Nişantaşı Şube’sini de açtı. 2 Ocak 2012 tarihinde eğitime başlayan Play To Learn Nişantaşı Şubesi’nde haftanın beş günü 9:30 -13:00 saatleri arasında yarım günlük program uygulanıyor. Ayrıca, okula kayıtlı olan çocuklar cumartesi sabahları yapılan Kindermusik programına da ücretsiz katılabiliyor.

Türkiye’de okul öncesi eğitimde ayrıcalıklı bir yeri olan Play to Learn’de yaratıcılık ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim programlarının yanı sıra çocuklara yoğun İngilizce eğitimi de veriliyor. Tecrübeli eğitmenler eşliğinde uygulanan programlar, çocukları kendilerini ifade etmeye teşvik ediyor. 8-10 çocuktan oluşan grup sisteminin uygulandığı okulda, İngilizce saatlerinde günün bütün aktiviteleri İngilizce yapılıyor. Böylece, çocuklara ders gibi değil günlük hayatın iletişim biçimi olarak benimsetilmesi amaçlanıyor. Play to Learn’de Dünya Üstün Zekalı Yetenekli Çocuklar Konseyi (WCGTC) Başkanı Prof. Taisir Yamin ve International Center for Innovation in Education (ICIE) danışmanlığında; Üretken Düşünce Becerilerini Geliştirme Programı uygulanıyor. Okul, her hafta, velilere haftalık bilgilendirme raporu da göndererek çocuklarının gelişiminden onları haberdar ediyor.

Farklı yaş grupları arasında etkileşim imkanı yaratan kalabalık olmayan sınıflarda eğitim yapılan Play to Learn’de Nişantaşı Şubesi için kayıtlar sürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları